fbpx
“Укроборонпром” не буде регулювати експортну ціну для приватників

“Укроборонпром” не буде регулювати експортну ціну для приватників

Експорт Укроборонпром

Державний концерн “Укроборонпром” може позбутися функції регулювання ціни на продукцію для приватних компаній ОПК, що мають дозвіл на проведення імпортно-експортних операцій товарів військового призначення.

Про це йдеться у проекті постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 8 червня 1998 р. № 838 та від 12 липня 1999 р. № 1228”.

Метою проекту постанови є врегулювання питання демонополізації процесів зовнішнього ціноутворення та зобов’язання здійснювати маркетинг ринку збуту при експорті суб’єктами господарювання товарів військового призначення, за погодженням з концерном.

На думку розробників проекту постанови, він здійснюватиме позитивний вплив на ринкове середовище, сприятиме демонополізації діяльності суб’єктів господарювання у сфері державного експортного контролю, а отже має ознаки регуляторного акта.

Безпілотник "Фантом-2"

У пояснювальній записці до проекту постанови йдеться, що вимоги викладені у попередній документі за 1998 рік мають ознаки антиконкурентних узгоджених дій, що не сприяють розвитку конкуренції та обмежують для вітчизняних виробників товарів військового призначення можливості самостійного виходу на зовнішні ринки.

“З метою вирішення проблеми, протокольним рішенням від 20.01.2020 засідання Міжвідомчої робочої групи з питань напрацювання змін до законодавства у сфері державного експортного контролю, утвореної при Мінекономіки, було рекомендовано вжити заходів щодо розроблення проекту постанови Кабінету Міністрів України, що передбачатиме демонополізацію процесів зовнішнього ціноутворення при експорті суб’єктами господарювання товарів військового призначення, шляхом скасування відповідних норм у Положенні та Постанові.”, – йдеться у пояснювальній записці до документу

У серпні минулого року Кабінет Міністрів надав право чотирьом компаніям здійснювати реалізацією власних товарів військового призначення на зовнішній ринок, а також здійснювати імпорт таких товарів для потреб виробництва.

Зокрема право самостійно здійснювати експорт/імпорт військової продукції було надано:

ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД»
ТОВ «Радіонікс»
ТОВ «Українська бронетехніка»
ПрАТ «Науково-виробниче об’єднання «ПРАКТИКА»

Раніше право вийти зі своєю продукцією на зовнішній ринок отримали «Інтерпроінвест», «Укрспецтехніка» та «Укрспецсістемс».

Також нагадаємо, що в самому Державному концерні «Укроборонпром» розпочато реформу українських спецекспортерів озброєнь.

В результаті реформи на зовнішніх ринках будуть працювати 4 експортери замість 6 і не більше двох на одному ринку. В довгостроковій перспективі, залишиться всього 2 спецекспортери.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Експорт Укроборонпром