fbpx
УМЦ закликає Президента ветувати Закон щодо “кріпацтва резервістів”

УМЦ закликає Президента ветувати Закон щодо “кріпацтва резервістів”

Законодавство Корпус резерву Український мілітарний центр

30 березня 2021 року Верховна Рада прийняла законопроект, який дозволяє Президенту в особливий період протягом доби призивати до лав ЗСУ резервістів без оголошення мобілізації. 

Громадська організація “Український мілітарний центр” закликає главу держави ветувати даний Закон. Реалізація такого нормативно-правового акту на практиці створить умови для вражаючої соціальної несправедливості. Адже виявляється, що ті, хто вже виконав свій військовий обов’язок перед Україною і далі “залишаються в боргу” на невизначений час. Натомість ті, хто не долучався до лав Збройних сил – зможуть залишатися у цивільному житті доки не вичерпаються всі ресурси резервів першої та другої черги. 

Люди, що пройшли війну нерівні у своїх правах порівняно з тими, хто уник участі в бойових діях. Даний факт у реальному житті буде дискримінувати таких осіб та ставити на них тавро “непостійності”. Ветерани на даний момент і так позбавленні достатніх соціальних гарантій та турботи держави, а перспектива бути призваним у будь-який момент та на невизначений термін позбавляє таких можливостей, як: створювати і піклуватися про родини, планувати кар’єру, вести підприємницьку діяльність тощо.

Накладаючи на людей, завдяки яким Україна встояла в 2014-2015 роках, додаткові обов’язки держава натомість нічого не запропонувала в якості соціальних та економічних гарантій. 

Звертаємо увагу Президента на те, що сам факт ухвалення такого Закону діє демотивуючим фактором на ветеранську спільноту і генерує соціальну напругу. Швидка мобілізація ОР-1 і ОР-2 в умовах постійної загрози російського наступу є, безперечно, важливим завданням, однак ми закликаємо докласти більше зусиль для пошуку оптимального рішення, яке б враховувало інтереси ветеранів війни. 

Закликаємо інші громадські організації та ветеранські спільноти підтримати наше звернення. 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Законодавство Корпус резерву Український мілітарний центр