fbpx
В Чернігові випробовують нове озброєння для Мі-2 та Мі-8

В Чернігові випробовують нове озброєння для Мі-2 та Мі-8

«Мотор-Січ» ДНВЦ ЗС України Мі-2 Мі-8/17/171 ОПК

Спеціалісти Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки розпочали спеціальні випробування комплексу некерованого ракетного озброєння Б8В8МСБ на гелікоптерах Мі-2 МСБ та проводять етап державних спільних випробувань комплексу протитанкового керованого ракетного озброєння «Бар’єр-В» на гелікоптері Мі-8 МСБ-В

Про це повідомляє АрміяInform

Робота пов’язана з бойовим застосуванням телеметричних ракет для оцінки характеристик роботи системи керування комплексом.

Блоки Б8В8МСБ розроблені та виготовлені підприємством “Мотор-Січ” на гелікоптерах Мі-2МСБ призначені для відстрілу некерованих ракет калібром 80-мм (наприклад вітчизняні РС-80 “Оскол”), кожен на вісім штук.

Окрім блоків гелікоптер дообладнаний й іншими виробами цього виробника:

  • комплекту ферм балкових тримачів блоків
  • пусковий пристрій, здатний виконувати стрільбу в режимах по дві, чотири й вісім ракет одночасно
  • авіаційний приціл
Мі-2МСБ з блоками Б8В8МСБ

Випробування розпочались у 2017-у році, коли були проведені дослідні випробування цього комплексу. Тодішні попередні висновки позитивні: техніка працювала штатно, заявлені характеристики підтверджено, зауважень до роботи систем немає.

Випробування комплексу «Бар’єр-В» проводяться на вертольотах Мі-8МСБ-В з перспективою адаптація на гелікоптерах типу Мі-24.

– Це перша спроба заміни ще радянського комплексу керованого ракетного озброєння «Штурм-В» за рахунок зміни системи керування комплексом і заміни самої ракети. І система керування, і ракета – виробництва українських підприємств. Тобто це імпортозаміщення і технологічний крок уперед, – розповів ТВО начальника науково-дослідного відділу випробувань пілотованих літальних апаратів ДНДІ ВС ОВТ Євген Рашевський.

Випробувальники озвучують ряд переваг вітчизняного комплексу, зокрема принцип наведення зовсім інший: у «Штурм-В» була радіокомандна лінія, зараз – лазерний канал керування з телевізійним і тепловізійним каналами – це забезпечує застосування як вдень, так і вночі. Також є елементи, що зменшують похибку системи керування.

Мі-8МСБ-В оснащенний оптико-електронним модулем для виявлення цілі та наведення ракети (ПМ-ЛКТ), розробки та виробництва Державного підприємства НВК “Фотоприлад”.

Відео випробувань нового озброєння для Мі-2 та Мі-8:

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Мотор-Січ» ДНВЦ ЗС України Мі-2 Мі-8/17/171 ОПК