fbpx
У ДПСУ готують екіпажі кораблів Морської охорони українсько-французького проєкту OCEA FPB 98 MKI

У ДПСУ готують екіпажі кораблів Морської охорони українсько-французького проєкту OCEA FPB 98 MKI

OCEA ДПСУ МВС Морська охорона навчання Суднобудування Україна Флот

Прикордонники пройшли курс мовної та фахової підготовки екіпажів кораблів Морської охорони українсько-французького проєкту.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

На базі Навчального центру Морської охорони, що в Ізмаїлі, відбувся перший випуск військовослужбовців, які навчались на спеціалізованих курсах мовної та фахової підготовки екіпажів кораблів Морської охорони українсько-французького проєкту.

Протягом трьох місяців двадцять моряків-прикордонників з Одеського, Маріупольського та Ізмаїльського загонів Морської охорони Державної прикордонної служби України опановували одну з мов міжнародного спілкування мореплавців для подальшого просування й реалізації унікального, сміливого, амбітного українсько-французького проєкту оновлення корабельно-катерного складу Морської охорони.

Система підготовки слухачів була розроблена спеціально. Вона ґрунтується на сучасних міжнародних методиках навчання і, насамперед, зорієнтована на специфіку службової діяльності прикордонного відомства за провідними стандартами ЄС та NATO.

Володіння персоналом мовою міжнародного спілкування – англійською − це запорука успішного інтегрування Морської охорони Держприкордонслужби у спільноту колег з провідних країн світу.

Крім викладачів Навчального центру до підготовки англомовного екіпажу долучився й доцент кафедри іноземних мов факультету забезпечення оперативно-службової діяльності Національної академії Держприкордонслужби ім. Б. Хмельницького підполковник Андрій Янковець.

Інтенсивний курс підготовки передбачав 8 годин щоденних занять 5 разів на тиждень. Крім посиленої мовної підготовки, майбутній екіпаж підвищував кваліфікацію й за основним фахом. Вже за кілька днів у Францію відправиться чергова робоча група фахівців Морської охорони із нагляду за будівництвом кораблів спеціального призначення типу OCEA FPB 98 MKI.

Про те, що для Морської охорони Державної прикордонної служби України буде розгорнуто на території України спільне французько-українське виробництво катерів OCEA FPB 98, стало відомо у червні 2019 року.

Підписання угоди на будівництво катерів OCEA на підприємстві «Нібулон»

22 липня, на території суднобудівного-судноремонтного заводу «Нібулон» відбулося підписання контракту про постачання 20 патрульних катерів OCEA FPB 98 MKI для Морської охорони ДПСУ.

Відбулось це в рамках виконання Договору між Урядом України та Урядом Франції від 19 листопада 2019 року «Щодо офіційної підтримки посилення морської безпеки та охорони України». Контракт підписали Голова ДПСУ Сергій Дейнеко та генеральний директор компанії ОСЕА Ролан Жосар. А на початку грудня 2020 року, з’явилося повідомлення, що у Франції розпочалось будівництво катерів FPB 98 MKI для Державної прикордонної служби. Корпуси вже були готові на 30-50%.

Катер OCEA. Фото з відкритих джерел

OCEA FPB 98 мають довжину у 32 метри, за побажанням замовника можуть комплектуватись різними бойовими модулями та доглядовим човном. Екіпаж OCEA FPB 98 MKI складається з 13 осіб, максимальна швидкість складає 35 вузлів, а дальність ходу – 1200 миль при швидкості у 12 вузлів. Також деякі показники можуть змінюватись в залежності від комплектації катеру.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


OCEA ДПСУ МВС Морська охорона навчання Суднобудування Україна Флот