fbpx
В Естонії провели перші стрільби САУ K9

В Естонії провели перші стрільби САУ K9

Hanwha Defense K9 Thunder Артилерія Балтія Естонія Європа Закупівлі Південна Корея (Республіка Корея) САУ Світ

Естонські артилеристи провели перші стрільби зі 155-мм самохідних артилерійських установок.

Про це йдеться в повідомлені естонського інформаційного ресурсу ERR.

На початку цього тижня на Центральному полігоні Сил оборони інструктори Артилерійського батальйону провели перші тестові стрільби зі самохідних гаубиць K9 Kõu ( “Грім”).

В ході стрільб також була успішно випробувана система управління вогнем Tooru. З її допомогою коригувальники можуть передавати координати цілі артилерійським розрахунками в цифровому форматі, що значно економить час при наведенні зброї. У свою чергу, це підвищує маневреність і ефективність підрозділу.

Підготовка інструкторів почалася у вересні минулого року в Південній Кореї. На цьому етапі військовослужбовці вчилися експлуатації системи озброєння.

“Співпраця з південнокорейськими інструкторами була плідною та успішною”, – зазначив командир самохідної артилерійської батареї лейтенант Кристьян Катманн.

Навчання інструкторів продовжилося в Тапа, його завершення планується на середину квітня. Підготовку проходять майже двадцять кадрових військових.

“Цю подію можна вважати випускним іспитом. Інструкторський склад здав його на оцінку” відмінно”, – сказав командир Артилерійського батальйону підполковник Марко Томенчук. Він пояснив, що проходять підготовку інструктори приступлять до навчання військовослужбовців строкової служби цієї осені.

Гусеничне шасі самохідних гаубиць К9 забезпечує хорошу прохідність, система озброєння має високу вогневу потужність і забезпечує захист екіпажу від стрілецької зброї та осколків. Самохідні гаубиці розраховані на 45-річний термін служби, що дозволить експлуатувати їх в рядах Сил оборони не менше тридцяти років. Система озброєння відрізняється надійністю і простотою, таким чином її можуть експлуатувати як військовослужбовці строкової служби, так і резервісти.

На початку жовтня минулого року до Естонії були доставлені перші дві південнокорейські 155-мм самохідні гаубиці К9 Thunder.

Самохідні гаубиці К9 Thunder Естонії. Жовтень 2020. Фото: МО Естонії

Про це повідомлав Мілітарний з посиланням на Міністерство оборони Естонії. САУ мали бути передані в артилерійський дивізіон 1-й піхотної бригади Естонії.

В червні 2018 року Державний центр оборонних інвестицій Міністерства оборони Естонії (RKIK) підписав c південнокорейським державним зовнішньоторговельним об’єднанням KOTRA й об’єднанням Hanwha Land Systems (нині Hanwha Defense) перший контракт вартістю 46 млн євро на придбання в армії Південної Кореї 12 самохідних 155-мм гаубиць К9 Thunder. У жовтні 2019 року, Міністерство оборони Естонії прийняло рішення придбати в Південній Кореї ще шість самохідних гаубиць К9 на додаток до 12 замовленим раніше.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Hanwha Defense K9 Thunder Артилерія Балтія Естонія Європа Закупівлі Південна Корея (Республіка Корея) САУ Світ