В Естонії реформують строкову службу за досвідом російсько-української війни
В Естонії обговорюють реформу строкової служби, зокрема, підготовку солдатів за досвідом російсько-української війни.
За словами командувача Сил оборони Естонії генерал-майора Андруса Мерило, служба потребує ґрунтовної реформи.
Тому він запропонував присвятити 2026 рік розвитку кадрових військовослужбовців Сил оборони, щоб у подальшому підвищити якість строкової служби. Про це він розповів в інтерв’ю ERR.
За словами Мерила, нині Сили оборони Естонії набирають близько 3800 призовників на рік, але, за словами командувача, у 2026 році могли призвати значно менше – близько 1000 осіб.
Цей рік присвятили підготовці інструкторів із числа кадрових військових, щоб передати строковикам досвід, здобутий під час російсько-української війни.
Наразі в Силах оборони Естонії опрацьовують різні концепції поліпшення строкової служби та підвищення якості підготовки, щоб військовослужбовці були значно краще підготовлені до виконання своїх завдань.
«Наприклад, ми продовжуємо наголошувати на фізичній підготовці. Ми стали розглядати її як невід’ємну частину бойової готовності… але зміна концепції строкової служби необхідна так чи інакше. Те, що ми напрацювали 20 років тому і підтримували досі з невеликими косметичними змінами з огляду на уроки української війни, може бути вже не таким ефективним», – розповів командувач.
При цьому Мерило зауважив, що зміни не призведуть до продовження терміну служби в армії: «Ми вкладаємося в 12 місяців, передбачені законом сьогодні. І багато залежить від того, якою буде ситуація».
Ідея
Командувач визнав, що його концепція «проміжного року», запланована на 2026 рік, поки що є лише ідеєю, яка передбачає багато кроків.
Він також зазначив, що підвищення рівня інструкторів із числа кадрових військових необхідне в будь-якому разі, оскільки Естонія зараз багато чого навчається на досвіді, здобутому на полі бою між Україною та Росією.
«Можливо, для реорганізації нам потрібно підвищити рівень не лише інструкторів, а й усіх кадрових військових, щоб вони навчилися діяти в сучасній бойовій ситуації, а також, можливо, зазирнути у майбутнє та побачити, яким має бути це поле бою для нас», – пояснив Мерило.
Також Естонія створить великий резервний підрозділ для патрулювання кордону та протидії гібридним загрозам з боку Росії та Білорусі.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.