fbpx
В Естонії розглядають можливість купівлі систем ППО в кредит

В Естонії розглядають можливість купівлі систем ППО в кредит

Балтія Естонія Європа ЗРК ППО та ПРО Світ

В Естонії розглядають можливість купівлі систем протиповітряної оборони (ППО) за кредитні кошти.

Про це інформує Мілітарний.

Парламентська комісія з держоборони Естонії, на засіданні 25 листопада, вирішила звернутися до уряду країни з пропозицією суттєво підвищити частку видатків на оборону до 2025 року, і визначитися з питанням створення ППО, та за необхідності взяти на ці потреби кредит, пише ERR.

Міністр оборони та командувач Сил оборони Естонії насторожено поставилися до цієї пропозиції.

“Для забезпечення протиповітряної оборони є різні варіанти, зараз брати кредит було б, напевно, занадто поспішним”, – сказав міністр оборони Калле Лаанет.

Ракета AMRAAM-ER вистрілюється з пускової установки NASAMS

Міністр запевнив, що протягом найближчих десяти років уряд має намір забезпечити можливості створення ППО середньої дальності, але як це зробити – багато в чому є технічним питанням.

Протиповітряна оборона країни середньої дальності має базуватися в батареях, мати 2-4 ракетні комплекси та забезпечувати оборону в конкретному регіоні країни, пояснив член парламентської комісії Лео Куннас.

За його словами, в Естонії могло бути від двох до чотирьох батарей.

ППО

Створення таких можливостей не входить до нинішньої програми розвитку оборони країни, тому створення ППО слід врахувати при складанні наступної стратегії державного бюджету, запланувавши підвищення видатків на оборону або взяття кредиту, пояснив Лео Куннас.

Вартість двох батарей ППО, за даними Куннаса, склала б не менше 150 млн євро, але може перевищити і 200 млн. Він підкреслив, що дві батареї для Естонії – критичний мінімум, а в ідеалі потрібні чотири.

Пускова установка ЗРК Patriot

Лео Куннас не вважає, що у питанні протиповітряної оборони слід покладатися на союзників. Він вважає, що за допомогою винищувачів партнерів по НАТО можна було б швидко забезпечити ППО ближнього радіусу дії, але для забезпечення протиповітряної оборони середньої та далекої дії ресурсів у союзників не вистачить. Дебати з цього питання в країні тривають.

У серпні, тодішній президент Естонії Керсті Кальюлайд запропонувала Європейському союзу профінансувати створення в її країні ППО середньої дальності для стримування Росії.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Балтія Естонія Європа ЗРК ППО та ПРО Світ