fbpx
В Гомельській області Білорусі проходять одразу три види навчань. Як це виглядає?

В Гомельській області Білорусі проходять одразу три види навчань. Як це виглядає?

Білорусь Війна з Росією Навчання Росія Сусіди

На території Білорусі зараз відбувається три види навчань одночасно. Всі на кордоні з Україною в Гомельській області.

Видання Флагшток розповідає, як виглядає про ситуацію в області.

Мобілізаційні навчання

До 1 липня тривають мобілізаційні навчання. Їх мета – перевірити готовність військових комісарів виконувати завдання за призначенням. Будуть відпрацьовувати доукомплектування військкоматів, призиваючи військово зобов’язаних запасу.

Зазначають, що до цих навчань залучають 150 людей. Вони “оновлюють знання” та проходять вогневу підготовку.

Обласний військовий комісаріат “укріпили” – вхід заклали мішками з піском та встановили інші загороджуючі обʼєкти. Теж саме відбувається і районних центрах, наприклад, біля Будинку культури в Єльську.

Повідомляють, що в районі хімзаводу в Гомелі провели стрільби, також вогнева підготовка пройшла в регіонах. Наприклад, у військкомісаріаті Речицького та Лоєвського районів викликанні на навчання військовозобов’язані вчилися кидати гранати та стріляти зі стрілецької зброї.

У військкоматах Добрушського та Вітківського районів, окрім звичної підготовки – навчалися використовувати засоби захисту. Дехто приймав присягу, це означає, що серед військовозобов’язаних є ті, хто не проходив строкову службу.

Навчання МВС Білорусі

Паралельно також відбуваються навчання Міністерства внутрішніх справ Білорусі. За офіційною інформацією на цих навчаннях працівники органів внутрішніх справ та внутрішні війська навчаються охороняти й обороняти залізничні та автомобільні мости.

Так поруч з автомобільним мостом через річку Сож помітили військову техніку та солдатів.

Перед шлагбаумом зʼявилося “гніздо” з мішків з піском. На самому мосту чергують військові у повному екіпіруванні та в масках“, – повідомляють місцеві мешканці.

На залізничному мосту через Дніпро під Жлобіним сторожки переробили на украплення.

Укріплення на залізничному мості через річку Дніпро

Підкреслюють, що міністерство внутрішніх справ Білорусі повідомили лише про початок навчань – 24 червня, а от коли вони завершаться – невідомо.

Навчання тероборони

Вже з 28 червня в Жлобінському районі почнуть ще одні навчання – військові збори тероборони. Вони мають проводитися до 16 липня.

Офіційно під час зборів будуть відпрацьовувати питання організації охорони та оборони обʼєктів тероборони.

Нагадаємо, що за інформацією ГУР МО України Росія накопичу свої війська на території Білорусі. Зокрема відомо, що керівництво Гомельської області повідомили про необхідність підготовки місць для розміщення військових РФ.

Також росіяни планують збільшити кількість оперативно-тактичної авіації на території Білорусі. Офіційно літаки перекидають “для проведення спільного патрулювання повітряного простору в рамках спільного навчально-бойового центру підготовки авіаційних підрозділів та підрозділів ППО”. Для цього запланували переліт 10 літаків на аеродром Барановичі.

У своєму зверненні 27 червня Президент України Володимир Зеленський звернувся до білорусів та закликав не виконувати злочинних наказів керівництва.

Вас втягують у війну. І навіть активніше, ніж це було в лютому і у весняні місяці. В Кремлі за вас вже все вирішили – ваші життя для них нічого не варті. Але ви не раби і не гарматне м’ясо. Ви не маєте помирати. І ви в силах не дати нікому вирішувати за вас, що на вас чекає далі“, – сказав Зеленський.

Також він додав, що всі ті, хто відповідальний за ракетні та авіа удари по Україні будуть відповідати за свої дії.

Суд, ось що на вас чекає“, – сказав Зеленський.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомляють, що керівництво Білорусі продовжує надавати військову підтримку РФ. З останнього, за даними українських військових, до Білгородської області відправили чергову партію боєприпасів. Приблизно 20 вагонів.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Білорусь Війна з Росією Навчання Росія Сусіди