fbpx
В Ірані пускову для дронів-камікадзе замаскували під кузов самоскида

В Ірані пускову для дронів-камікадзе замаскували під кузов самоскида

Авіація Азія Близький Схід Боєприпаси БпА (Безпілотні апарати) Іран Навчання Світ

На військових навчаннях в Ірані показали мобільну пускову установку для дронів-камікадзе, яка замаскована під кузов самоскида.

Про це інформує Мілітарний.

Під час минулотижневих навчань «Великий пророк 17» (Payambar-e Azam-17), Аерокосмічні сили Корпусу вартових ісламської революції вперше продемонстрували установку для залпового пуску дронів-камікадзе (баражуючих боєприпасів) Shahed-136.

На завершальному етапі навчань було виконано комбінований пуск оперативно-тактичних і балістичних ракет з мобільних пускових установок та дронів-камікадзе:

Пуск імітував удар по ізраїльському ядерному дослідницькому центру в Димоні.

Судячи із зображень, можна припустити, що подібні пускові установки для транспортування і запуску баражуючих боєприпасів можна розмістити не тільки на вантажівках, а й на залізничних вагонах та різних надводних кораблях.

Іранські маневри відбулися через кілька тижнів після того, як з’явилася інформація про плани повітряних сил Ізраїлю провести навесні 2022 року найбільші навчання над Середземним морем.

Точних характеристик іранського баражуючого боєприпасу Shahed-136 немає, але на Заході припускають, що їхня ефективну дальність дії може досягати до 2 тис. км.

У липні, Корпус вартових ісламської революції Ірану оголосив, що його сухопутні війська отримали ряд нових, вдосконалених зразків озброєння. Отримана нова зброя включала тактичні балістичні ракети, безпілотні літальні апарати (БПЛА) та протитанкові ракети. Партія переданого озброєння включала як мінімум три мобільні пускові установки для тактичних балістичних ракет серії Fateh-110, які були замасковані під транспортні контейнери, кожна з яких мала дві пускові направляючі.

Подібна пускова установка була показана в 2020 році, але вона була оснащена важкою ракетою Nazeat. Зазвичай іранські пускові установки маскуються знімними навісами.

Окрім того, було зафіксовано принаймні дві пускові установки, кожна з яких пристосована для перевезення і запуску шести ракет у індивідуальних транспортно-пускових контейнерах. Схожі ракети були раніше помічені на підземній базі, у березні цього року.

Авіація Азія Близький Схід Боєприпаси БпА (Безпілотні апарати) Іран Навчання Світ