fbpx
В ОПК ЄС розповіли, чому Україна не отримає вчасно снаряди

В ОПК ЄС розповіли, чому Україна не отримає вчасно снаряди

Боєприпаси Виробництво боєприпасів ЄС Світ Україна

Оборонно-промисловий комплекс ЄС заперечує свою вину у провалі плану з постачання Україні снарядів.

Нещодавно глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив, що оборонні компанії все ще експортують 40 відсотків снарядів іншим країнам, а не Україні.

Європейська асоціація аерокосмічної, безпекової та оборонної промисловості заявила, що незгодна зі звинуваченням в тому, що компанії 40% продукції постачають на експорт, а не Україні.

Очевидно, що вони не можуть відмовитися від виконання замовлень, бо це «серйозно підірве довіру до європейської оборонної промисловості як постачальника».

«Подвійне завдання для промисловості сьогодні – після десятиліть недостатнього інвестування та подальшого скорочення виробничих потужностей – полягає в тому, щоб наростити виробництво як для підтримки України, так і для поповнення та посилення запасів збройних сил у Європі», – розповіли в асоціації.

Стосовно того, що ОПК не встигне поставити Україні близько 700 тисяч боєприпасів (300 тисяч були передані з запасів країн-членів ЄС) до березня 2024 року, то в асоціації наголошують, що ця «політична мета» була дуже амбітною ще під час оголошення.

Збільшення виробництва

Але також відзначають, що «цю кількість можна поставити, навіть якщо на це треба буде трохи більше часу».

«Це складний процес, який вимагає ретельного довгострокового планування і розгляду різних факторів для забезпечення його успіху, ефективності та життєздатності», – розповіли в асоціації.

Асоціація заявила, що для того, щоб компанії могли інвестувати у довгострокове збільшення виробництва, необхідно укладати довгострокові контракти.

«Промисловість вже значно розширила свої виробничі потужності та збільшила випуск продукції, наскільки це можливо у несприятливих умовах (зростання цін на сировину, брак кваліфікованої робочої сили, обтяжливі нормативні та адміністративні процеси, нестача фактичних замовлень)», – зазначили в асоціації.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив інформацію ЗМІ про те, що ЄС відстає від плану надати Україні 1 млн артилерійських снарядів до березня 2024 року, наголосивши, що Євросоюз працює над усуненням проблем.

«Є питання, і ми, скажімо так, багато і голосно б’ємо в дзвони. Я думаю, що причиною цієї проблеми є не відсутність політичної волі в ЄС підтримувати Україну, вона є, а жалюгідний стан і оборонної промисловості, здатної виробляти достатньо снарядів, і складів, і здатності укладати зовнішні контракти. Виявилося, що дуже багато перепон, багато несинхронізованих речей, дуже багато бюрократії», – розповів Дмитро Кулеба.

Боєприпаси Виробництво боєприпасів ЄС Світ Україна