fbpx
В Росії запатентували двомісний Су-57

В Росії запатентували двомісний Су-57

Авіабудування Авіація Винищувач Росія Су-57 Сусіди

Російський оборонно-промисловий комплекс запатентував двомісний винищувач Су-57.

У патенті вказано, що багатофункціональний двомісний малопомітний літак, запатентувала «Объединенная авиастроительная корпорация».

Винахід віднесли до багатофункціональних двомісних малопомітних літаків тактичної авіації.

Він призначений для виявлення та ураження повітряних, надводних та наземних цілей, на понад- та дозвукових швидкостях польоту в широкому діапазоні висот.

Також він виступає повітряним командним пунктом управління при діях змішаних груп літаків.

Патент на двомісний винищувач Су-57

Не виключно, що патент стосується нового винищувача для Повітряних сил Індії.

До цього дня двомісна модифікація Cу-57 розглядалася виключно в рамках російсько-індійської програми розробки перспективного винищувача FGFA.

Проте у 2018 році повідомлялось, що Індія призупинила свою участь спільної програми з РФ по розробці перспективного винищувача з урахуванням російського проєкту ПАК ФА (Cу-57).

У жовтні 2019 року начальник штабу ПС Індії заявив, що країна не імпортуватиме винищувачі-невидимки, такі як Су-57, і натомість зосередиться на місцевих розробках.

Російський модернізований винищувач Су-57 з номером 511. Жовтень 2022. Росія. Фото: ПАТ «Компания «Сухой»

Індійська сторона вважає, що бойова авіоніка, радари та датчики російської розробки не відповідають стандартам бойового літака п’ятого покоління.

Міжурядову угоду про спільну розробку винищувача п’ятого покоління підписали 17 жовтня 2007. Своєю чергою російське командування Повітряних сил ніколи не висловлювало бажання до отримання двомісної версії винищувача Су-57.

У вересні 2023 року Росія почала просувати свої винищувачі КНДР. Нещодавно делегації з Північної Кореї детально демонстрували винищувачі Су-35 та Су-57.

Авіабудування Авіація Винищувач Росія Су-57 Сусіди