fbpx
В США невдачею завершилися ракетні випробування

В США невдачею завершилися ракетні випробування

Lockheed Martin Авіація Випробування Гіперзвукові ракети ПС США Ракетобудування Світ США

Перші льотні випробування прототипа авіаційної гіперзвукової ракети швидкого реагування AGM-183A ARRW (Air-launched Rapid-Response Weapon), завершилися невдачею.

Про це повідомляє The War Zone.

Випробування проводилися 5 квітня біля узбережжя Каліфорнії над Тихом океаном. Однак через технічні проблем ракета під час спроби запуску так і не запустилася з борту стратегічного бомбардувальника B-52H Stratofortress, зі складу 419-ї випробувальної ескадрильї. Бомбардувальник з прототипом повернувся на базу ПС.

Розробники ракети вже заявили про те, що проведуть розслідування, чому ракета не стартувала.

“Програма ARRW з самого початку розширює межі та приймає розраховані ризики, щоб просунути цю важливу здатність вперед”, – заявив у заяві бригадний генерал ПС Хіт Коллінз, виконавчий директор програми з питань озброєнь.

В ході випробування планувалося перевірити здатність прискорювача вийти на проектну швидкість, надійність його відділення від гіперзвукового плануючого бойового блоку і керованість в польоті. При цьому самостійний політ прототипу бойового блоку не передбачався.

Тести AGM-183A ARRW на B-52H. Серпень 2020. Фото: ПС США

Раніше ПС заявляли, що ARRW буде потрібно лише від 10 до 12 хвилин, щоб вразити цілі на відстані 1000 миль. З цього можна припустити, що очікувана середня швидкість зброї становить від 5000 до 6000 миль на годину, або приблизно між 6,5 і 8 махами.

“Хоч відсутність запуску і розчарувало, проте це випробування надало безцінну інформацію, з якої можна буде винести уроки і рухатися далі. Саме тому ми і проводимо випробування”, – заявив керівник програми ПС генерал Хіт Коллінз.

Згідно з раніше озвученими даними, комплекс ARRW складається з твердопаливної ракети повітряного базування, оснащеної гіперзвуковим блоком з ракетним двигуном Tactical Boost Glide.

Цей авіаційний комплекс створюють навколо проєкту Common Hypersonic Glide Body (C-HGB) – універсальна керована маневрена плануюча гіперзвукова бойова частина що розробляється для оснащення систем озброєння трьох видів американських збройних сил (армії, ПС і ВМС).

Тести AGM-183A ARRW на B-52H. Серпень 2020. Фото: ПС США

Гіперзвукова бойова частина C-HGB заснована на розробленій Сандійскіми національними лабораторіями в інтересах армії США експериментальної гіперзвукової бойової частини Advanced Hypersonic Weapon (AHW), льотні випробування якої проводилися двома пусками у 2011 і 2014 роках і що досягала швидкості 8М (“М” – Число Маха). Для C-HGB офіційно поки що заявляється швидкість “більш 5М”. Виготовлення цих блоків здійснюється компанією Dynetics Technical Solutions (DTS).

В даний час, попередньо планується придбати принаймні вісім повноцінних прототипів AGM-183A, деякі з яких можуть бути розгорнуті в обмежених експлуатаційних можливостях залежно від того, як пройдуть майбутні льотні випробування.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Lockheed Martin Авіація Випробування Гіперзвукові ракети ПС США Ракетобудування Світ США