fbpx
В Сухопутних військах новий командувач

В Сухопутних військах новий командувач

ЗСУ Олександр Сирський Сухопутні війська ЗСУ

Президент України призначив генерал-лейтенанта Сирського Олександра Станіславовича командувачем Сухопутних військ Збройних Сил України

Про це йдеться в указі президента №578/2019

До цього Олександр Сирський обіймав посаду командувача Об’єднаних сил з якої указом №577/2019 глава держави звільнив з цієї посади.

Короткі біографічні відомості з Вікіпедії:

У 2000-х роках, Олександр Сирський командував 72-ю механізованою бригадою. Дослужився до звання генерал-майора.

Безпосередньо перед початком конфлікту на Сході України був першим заступником начальника Головного командного центру ЗСУ, був долучений до тодішніх процесів співпраці з НАТО. У листопаді 2013 року Сирський від імені Міністерства оборони у штаб-квартирі НАТО альянсу обговорював зміни в українській армії відповідно до стандартів НАТО.

З початком бойових дій на Сході України був начальником штабу АТО.

Зокрема, був одним з головних командирів сил АТО під час боїв за Дебальцеве взимку 2015 року, разом з начальником Генштабу ЗСУ Віктором Муженком виїжджали до самого міста. Був причетний до керування боями у Вуглегірську, селі Рідкодуб та невдалої спроби відбити Логвинове. Він же координував вихід українських військових з Дебальцева.

Під його управлінням здійснювалися підриви можливих шляхів переходу через річку Карапульку. Однак керівник сектора, за словами генерала, не дав провести всі підриви, через що переправи були захоплені супротивником. Саме сформована Сирським група «Барс» прикривала вихід ЗСУ з Дебальцевого.

За бої на Дебальцевському плацдармі Олександр Сирський нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІI ступеня й згодом отримав звання генерал-лейтенанта.

2016 року він очолював Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ, який координує оперативні дії різних українських силовиків на Донбасі. А у 2017 році був командиром всієї Антитерористичної операції на Сході України, яку згодом замінила Операція об’єднаних сил.

6 травня 2019-5 серпня 2019-го — командувач Об’єднаного оперативного штабу ЗС України, на цій посаді його замінив Володимир Кравченко

ЗСУ Олександр Сирський Сухопутні війська ЗСУ