fbpx
В Україні дослідили нову російську гранату із отруйною речовиною

В Україні дослідили нову російську гранату із отруйною речовиною

Війна з Росією Україна Хімічна зброя

Російські окупанти застосовують проти українських захисників нові спеціальні газові гранати РГ-Во, які містять бойову речовину подразнюючої дії.

Про це розповів представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генштабу ЗСУ капітан Андрій Рудик.

За його словами, російські окупанти вперше застосували проти українських захисників нові гранати у грудні 2023 року.

Назва гранати розшифровується російською мовою як “ручная граната-вещество отравляющее”, що свідчить про її призначення.

Рудик додав, що у грудні 2023 року загалом було зафіксовано 81 випадок використання російських гранат із отруйними речовинами.

Дослідження російської ручної гранати з маркуванням РГ-Во (862-3-23) провели експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ).

Було встановлено, що відповідний об’єкт дослідження було виготовлено промисловим способом і підтверджено, що це дійсно спеціальна газова граната російського виробництва.

Директор КНДІСЕ Олександр Рувін розповів, що внутрішня конструкція та оцінка спорядження об’єкта проводилася з використанням рентгенологічного дослідження. За його словами, це неруйнівний метод, який дозволяє перевірити об’єкт на наявність прихованих загроз.

Для аналізу вмісту гранати було проведено відповідні фізико-хімічні дослідження з використанням сучасного обладнання.

“За результатами експертного аналізу встановлено,що у речовині з гранати присутні сліди бойової речовини подразнюючої дії, а саме хлорацетофенону (CN), яка є бойовою отруйною речовиною подразнюючої дії”, – повідомив Рувін.

Речовина хлорацетофенон (CN) заборонена для застосування в якості бойової отруйної речовини відповідно до Женевського протоколу, затвердженого Генеральною Асамблеєю ООН у 1969 році за результатами її використання під час війни у В’єтнамі.

Хлорацетофенон діє безпосередньо на слизові оболонки, викликаючи інтенсивне подразнення очей та дихальних шляхів з відчуттям печіння та болю в очах, носі, горлі та легенях. Роздратування дихальних шляхів CN викликає чхання, кашель, закладеність носа та відчуття задухи.

Війна з Росією Україна Хімічна зброя