fbpx
В Україні працюють над 122-мм термобаричними снарядами до РСЗВ

В Україні працюють над 122-мм термобаричними снарядами до РСЗВ

Артилерія ДАХК «Артем» Зброя та безпека ОПК РСЗВ Україна

В Україні працюють над 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).

Про це повідомляє Мілітарний.

Розробкою 122-мм термобаричного боєприпасу РС-122ТБ займається Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», що представила макет снаряду на «Зброя та безпека – 2021».

Вони призначені для ураження живої сили противника на відкритій місцевості, неброньованої та легкоброньованої техніки та елементів інфраструктури (таких як мобільний командний пункт, засоби протиповітряної оборони, тощо)

Короткі технічні характеристики:

Калібр: 122 мм
Довжина боєприпасу: 1450 мм
Довжина боєголовки: 655 мм
Довжина двигуна: 795 мм
Стартова вага боєприпасу: 28,5 кг
Вага бойової частини: 11,5 кг
Дальність стрільби: 4,8 км

Некерований боєприпас РС-122ТБ «Спека»

Некерована ракета РС-122ТБ з термобаричною бойовою частиною стане головним елементом системи «Спека» над яким зараз працюють у конструкторському бюро ДАХК «Артем».

Над розширенням номенклатури 122-мм реактивних боєприпасів працюють і у конструкторському бюро «Південне» з міста Дніпро.

Їх боєприпас отримав назву «Тайфун-1» і у порівнянні з базовим до РСЗВ БМ-21 «Град» має збільшену у двічі дальність стрільби, що дорівнює 40 км.

Під час нещодавнього випробування реактивного снаряду «Тайфун-1» було підтверджено середню дальність стрільби та кучність влучання.

Стрільба реактивним снарядом «Тайфун-1» з РСЗВ БМ-21 «Град»

Роботи виконуються у межах відповідної дослідно-конструкторської роботи відповідно до договору із Міністерством оборони України у тісній кооперації з підприємствами вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

Окрім ДП «КБ «Південне» до розробки залучено Павлоградський механічний завод, ДП «ВО «Південний машинобудівний завод», ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод», ДП «НВК «Фотоприлад», ДП «Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів» та інших виконавців.

У квітні минулого реактивні снаряди випробували на максимальну дальність, а самі стрільби провели на Одещині.

Реактивний снаряд «Тайфун-1»

Випробування 122-мм реактивних снарядів системи залпового вогню «Тайфун-1» розробки та виробництва КБ «Південне» розпочались у 2019 році, коли проводили перший етап випробувань з пусками ракети на мінімальну відстань за для перевірки роботи нового реактивного двигуна снаряду.


Це цікаво: Військові показали стрільби з “Богдани”


Про розробку нових далекобійних реактивних снарядів стало відомо в ході міжнародної виставки «Зброя та безпека 2018», тоді під час відвідин заходу Секретарем Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов озвучив першу інформацію щодо цієї розробки.

Також у КБ «Південне» розказали, що окрім випробування «Тайфун-1» проводяться роботи зі створення на його базі керованого снаряду «Тайфун-1М», а також модернізованих версій принципово нових реактивних систем залпового вогню «Тайфун-2» і «Тайфун-4».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Артилерія ДАХК «Артем» Зброя та безпека ОПК РСЗВ Україна