fbpx
В Україні розглядають локалізацію виробництва САУ Dana-M2

В Україні розглядають локалізацію виробництва САУ Dana-M2

Артилерія Міністерство оборони ОПК САУ САУ Dana Україна

В Україні розглядають здійснити локалізацію виробництва САУ Dana-M2 на потужностях вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

Про це розказав Заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк в інтерв’ю для Defense Express.

Спочатку це має бути часткова локалізація, а у подальшому – повний цикл виготовлення самохідної артилерійської установки на території нашої держави.

У разі позитивного рішення з придбання САУ Dana-M2 чеського виробництва, перші зразки можуть бути доставлені до України вже за півроку.

Загалом Міноборони розглядає це питання дещо ширше, ніж просто закупівля. По-перше, це заміна старих артсистем. По-друге – часткове виробництво на території України. А надалі – повний цикл виробництва на потужностях вітчизняних оборонних підприємств, – розказав Олександр Миронюк

Призначення САУ Dana-M2 у Збройних Силах України – це заміна причепних гармат Д-20, які перебувають на озброєнні у мотопіхотних та механізованих частинах Сухопутних військ ЗСУ. Після на черзі заміна має підійти до самохідних артилерійських установок 2С3 «Акація».

САУ DANA M2 на виставці «Зброя та безпека 2018»

Тобто чеські самохідні артилерійські установки розглядаються для заміни артилерійських систем бригадного рівня.

Чому розглядається саме Dana-M2 у якості цієї заміни Заступник міністра оборони з озброєння назвав ряд причин:

По-перше – це єдиний калібр, який є у Збройних Силах. Нам не потрібно закуповувати дорогі боєприпаси, доки ми не вирішили питання з виробництвом 155-мм боєприпасів в України.

По-друге, це мобільність. Швидкість колісної Dana-M2 до 100 км/год. В Україні, яка має розвинуту мережу доріг, ми можемо за 10 годин перекидати ці системи в будь-яку точку нашої країни. Якщо ми говоримо про причіпну артилерію, або САУ на гусеничному ходу, то для цього потрібні тягачі та трейлера, які не мають такої швидкості пересування, – сказав Олександр Миронюк

Нагадаємо, що загалом Міністерство оборони України розглядає можливість закупівлі 26 самохідних артилерійських установок для потреб Збройних Сил України.

Окрім придбання артилерійських установок також мають бути придбані спеціальні боєприпаси зі збільшеною дальністю стрільби до 25,5 км типу DN1CZ.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Артилерія Міністерство оборони ОПК САУ САУ Dana Україна