fbpx
В Україні розробляють месенджер для військових

В Україні розробляють месенджер для військових

Держспецзв'язок ЗСУ Україна

Для українських військових розробляють месенджер.

Про це інформує Мілітарний.

Нині команда Держспецзв’язку тестує власний месенджер під назвою «Розмова», який згодом може бути запропонований для користування українським військовим.

Про це в інтервʼю виданню Forbes сказав голова Держспецзвʼязку Юрій Щиголь.

«Зараз команда Держспецзв’язку, наприклад, тестує власний месенджер – «Розмова». Його зробили власними силами програмісти з різних регіонів. Спочатку месенджер перевірять на рівень захищеності, а тоді вирішать, чи будуть його пропонувати військовим», – сказав Щиголь.

Голова Держспецзвʼязку зауважив, що українським військовослужбовцям не рекомендують користуватися соціальними мережами, доприкладу такими як WhatsApp чи Telegram.

Замість них пропонують швейцарський месенджер Threema, який став популярним два-три роки тому. Він відповідає нормам Європейського Союзу щодо збереження даних.

«Поки що це лише рекомендація, адже складно прослідкувати, хто які додатки завантажує, а змушувати військових користуватися іноземною програмою, яка не сертифікована в Україні, – не можна», – зазначив Юрій Щиголь.

Нагадуємо, що Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України отримала нові командно-штабні машини. Нова техніка закуповується у межах планової заміни застарілого обладнання.

Завдяки цьому територіальні вузли урядового зв’язку отримають сучасні радіорелейні станції, командно-штабні машини та автомобілі підвищеної прохідності спеціального призначення.

Відповідно до підписаних договорів у 2021 році дев’ять автомобілів підвищеної прохідності спеціального призначення вже передано до територіальних підрозділів Держспецзв’язку.

Закуплені нові машини дали можливість підвищити мобільність та оперативність розгортання польових вузлів урядового зв’язку. Решту техніки за підписаними контрактами Держспецзв’язку має отримати у цьому та наступному роках.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Держспецзв'язок ЗСУ Україна