fbpx
В Україні серійно виробляють дрони з «машинним зором»

В Україні серійно виробляють дрони з «машинним зором»

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією ОПК Україна

Український виробник FPV-дронів «Vyriy drone» розпочав серійне виробництво ударних дронів із системою донаведення на ціль.

Про це розповів директор компанії Олексій Бабенко в етері «Військового телебачення України».

За його словами, нещодавно компанії вдалося запустити серійне виробництво FPV-дронів із тепловізором та системою «машинного зору». Очікується, що до кінця місяця вони випустять декілька тисяч апаратів.

Щодо складності виробництва він зазначив, що головним обмежувальним фактором для випуску цих дронів є постачання комплектуючих.

Олексій Бабенко пояснив, що система донаведення, або ж «машинного зору» є лише надбудовою для звичайних FPV-дронів. Вона дає можливість автоматично захопити ціль та влучити у неї без втручання пілота, що має значно підвищити ефективність застосування та допомогти оминути ворожі системи радіоелектронної боротьби.

Він зазначив, що одним із найскладніших елементів системи є захоплення замаскованої техніки та піхоти:

«Розпочнімо із захоплення цілі. Дуже складно знайти зелений танк у зеленому полі і людині, і штучному інтелекту. Надто через погану камеру FPV-дрона. Тому ми зробили просто: поставили тепловізор та почали шукати білу точку на чорному тлі, що полегшило задачу в рази».

Іншою проблемою була розробка автопілота, адже для коптерів вона виявилася складнішою, ніж для дронів літакового типу. Втім, розробникам вдалося вирішити і цю задачу.

Про таємність та безпеку

Зі слів представників компанії, потужності «Vyriy drone» децентралізовані по всій Україні, тому ризик прильоту ударного безпілотника або крилатої ракети не загрожуватиме припиненням поставок. Крім того, підрозділи компанії намагаються розміщувати в містах, найбільш захищених системами ППО.

Олексій Бабенко також порушив питання ризиків викрадення технологій російськими окупантами:

«У нас вийшла затримка із запуском виробництва через розробку системи безпеки, бо ми хочемо це зробити так, щоб цінне програмне забезпечення було отримати майже нереально. Для того, щоб його викрасти, росіянам треба захопити нашу наземну станцію управління, наш дрон та нашу лабораторію. Потрібні декодувальники, які все розшифрували б. Простіше зробити свою систему наведення, ніж дешифрувати нашу».

Олексій також не вбачає потреби у приховуванні намірів компаній про перехід на інші частоти керування дронами, адже росіяни зазвичай швидко дізнаються про це, і в подальшому така таємність шкодить лише Україні.

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією ОПК Україна