fbpx
В Україні у авіакомплекса РФ конфіскували деталі до Ан-148

В Україні у авіакомплекса РФ конфіскували деталі до Ан-148

Авіаремонт Авіація Ан-148/158/178 Росія Суд Україна

ВАКС частково задовольнив позов про застосування санкцій до російського авіавиробника та конфіскації деталей до Ан-148.

Вищий антикорупційний суд застосував санкції до підприємства «Авиационный комплекс имени Ильюшина».

«Вищий антикорупційний суд ухвалив судове рішення про часткове задоволення позовної заяви Мін’юсту до ПАТ «Авіаційний комплекс ім. С. В. Ільюшина» про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 ЗУ «Про санкції», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, ВАКС стягнув у дохід держави активи, що належать ПАТ «Авиационный комплекс имени Ильюшина».

Ідеться про право вимоги за договором, укладеним 11 грудня 2009 року між ДП «ВО ПМЗ ім. О. М. Макарова» та ВАТ «ВАСО» (нині ПАТ «Авіаційний комплекс ім. С. В. Ільюшина»).

Фото на тему: «Авиационный комплекс имени Ильюшина»

Це стосується комплекту агрегатів шасі літака Ан-148, на об’єкти незавершеного виробництва (вибір «Шасі Ан-148») та на залишок грошових коштів.

ПАТ «Авиационный комплекс имени Ильюшина» є одним із провідних підприємств авіаційної промисловості РФ, яке здійснює виробництво, гарантійне та сервісне обслуговування авіаційної техніки.

Ще 16 червня 2023 року Міністерство юстиції України подало позов до Вищого антикорупційного суду про застосування санкцій до цього російського Публічного акціонерного товариства.

Раніше, 6 липня, офіс генпрокурора України повідомив про націоналізацію активів російського підприємства.

У відомстві стверджували, що до доходу України передано типову конструкцію пасажирського літака Ан-140-100 вартістю понад 4 млн доларів.

Заарештований Ан-140-100. Україна. Фото: ДБР

Цю деталь підприємство «Авиационный комплекс имени Ильюшина» у 2010 році передало державному підприємству «Антонов» для проведення випробувань.

Нагадаємо, у 2021 році українська авіакомпанія стала новим оператором трьох російських Ан-148. Російська авіакомпанія не могла підтримувати льотну придатність цих машин на тлі російсько-українських відносин.

Авіаремонт Авіація Ан-148/158/178 Росія Суд Україна