fbpx
В Україні відкрили нові базові станції морського району

В Україні відкрили нові базові станції морського району

«Морська пошуково-рятувальна служба» Азовське море Україна Флот Чорне море

На узбережжі Чорного та Азовського морів побудовані нові об’єкти берегового сегмента Глобальної морської системи зв’язку під час лиха та для забезпечення безпеки (ГМЗЛБ).

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Казенне підприємство «Морська Пошуково- Рятувальна Служба».

В рамках реалізації стратегічної цілі «Розвиток берегової інфраструктури елементів сегменту ГМЗЛБ системи SAR» вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів було розгорнуто нові автоматизовані Базові станції.

Вони належать до складу певних Берегових радіостанцій з власними Експлуатаційними центрами управління (ЕЦУ).

За участі представників ВМС ЗС України відбулося урочисте відкриття базових станцій (БС) морського району А1 ГМЗЛБ, а саме:

  • базової станції «Миколаївка» Берегової радіостанції морських районів А1, ГМЗЛБ м. Одеса (узбережжя Чорного моря), радіус дії – 31 м.м.;
  • базової станції «Лазурне» Берегової радіостанції морських районів А1, ГМЗЛБ м. Одеса (узбережжя Чорного моря), радіус дії – 29 м.м.;
  • базової станції «Бердянськ» Берегової радіостанції морського району А1 ГМЗЛБ м. Бердянськ (узбережжя Азовського моря), радіус дії – 23 м.м.;
  • базової станції «Кирилівка» Берегової радіостанції морського району А1 ГМЗЛБ м. Бердянськ (узбережжя Азовського моря), радіус дії – 30 м.м.
Базові станції морського району України. Жовтень 2021

Станції

На даних БС було встановлено обладнання, яке інтегроване в існуючий програмно-апаратний комплекс PELAGUS GMDSS компанії «Elman Srl», основним завданням якого є забезпечення безперервного моніторингу та ідентифікації аварійних ситуацій в морському районі А1 ГМЗЛБ.

Вимоги до функціонування даних об’єктів визначені відповідними міжнародними нормативно-правовими актами, наданими Міжнародним союзом електрозв’язку (МСЕ) та Міжнародною морською організацією (ІМО), окремо або у співпраці.

Обладнання систем зв’язку БС відповідає вимогам Резолюції ІМО А.801 (19) «Забезпечення радіослужб для ГМЗЛБ» і складається з системи ГМЗЛБ та ряду функціональних підсистем, а саме Автоматичної Ідентифікаційної системи (АІС), пеленгаційної підсистеми, та іншого допоміжного інженерного обладнання.

Управління, вибір режиму роботи, а також контроль стану обладнання забезпечуються дистанційно за допомогою запроваджених сучасних технологічних рішень, щодо організації каналів управління та зв’язку.

Берегова радіостанція морських районів України. Жовтень 2021

Основне обладнання БС (радіостанції діапазону Дуже Високих Частот (ДВЧ) Морської рухомої служби (МРС) забезпечує автоматичне безперервне (цілодобове) спостереження за сигналами лиха на міжнародних частотах у режимі Цифрового Вибіркового виклику (ЦВВ) та у режимі радіотелефонії.

Будівництво базових станцій доповнило та значно розширило існуючу систему берегового сегмента морського району А1 ГМЗЛБ, що дозволило забезпечити Берегові радіостанції надійним зв’язком вздовж всього узбережжя Чорного та Азовського морів в зоні відповідальності України.

Нагадаємо, про відкриття модернізованої станції А1 Глобальної морської системи зв’язку під час лиха та для забезпечення безпеки мореплавства в Одесі Мілітарний вже повідомляв, а також про будівництво нової на острові Зміїний.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


«Морська пошуково-рятувальна служба» Азовське море Україна Флот Чорне море