fbpx
В Україні випробовують FPV-дрон із системою виявлення, захоплення та супроводження цілей

В Україні випробовують FPV-дрон із системою виявлення, захоплення та супроводження цілей

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Волонтери Україна

Волонтерська інженерна група Wild hornets показала випробування FPV-дрона із системою виявлення, захоплення та супроводження цілей.

Відповідне відео група оприлюднила у своєму Х (ex-Twitter).

На оприлюднених кадрах видно, як FPV-дрон, перебуваючи у режимі PREPARE (приготуватися), виділяє силуети людей зеленим кольором.

Після цього перехрестя прицілу наводиться на людину й вмикається режим TRACKING (відстеження), одночасно з цим виділений силует людини стає червоним.

Найімовірніше, відстеження й виділення й супроводження цілей відбувається в автоматичному режимі, а от захоплення може виконуватися вручну.

Машинний зір у FPV-дронів

«Мілітарний» 4 квітня повідомляв, що командир підрозділу «Птахи Мадяра» зробив детальний аналіз захопленого російського FPV-дрона з системою автоматичного наведення на ціль.

Ударний FPV-дрон російського підрозділу «Судный день» окупанти втратили на Херсонщині завдяки роботі української системи радіоелектронної боротьби.

Конструктивно дрон виконаний на основі базових запчастин китайської компанії Foxeer та 7-дюймової рами із вуглепластику.

Окремо «Мадяр» відзначив систему підриву, що являє собою розгалужені від плати ініціації по корпусу апарата, які у разі падіння замикаються та підривають заряд. Іншим режимом її роботи є дистанційний підрив за командою системи «машинного зору».

Істотними відмінностями дрона є його модуль бортового комп’ютера Orange Pi 5 та кастомізована антена з нестандартною частотою отримання-передачі даних, що дає змогу уникати впливу більшості поширених на фронті «окопних» станцій РЕБ.

«Мадяр» зазначає, що при відносно малому збільшенні ціни безпілотник із таким модулем та необхідним програмним забезпеченням вирішує головну причину невлучань — втрату керування через відсутність зв’язку, що пов’язана з ефектом «радіогоризонту» та системами РЕБ на ворожій техніці.

Крім того, застосування елементів штучного інтелекту в дронах дозволяє значно понизити вимоги у підготовці до пілотів, урівнявши новачків із досвідченими операторами. Їм потрібно буде лише довести апарат до цілі та захопити її у приціл, а далі він зробить усе сам.

Раніше, наприкінці березня повідомлялося про застосування українськими військовими власних дронів із системою «машинного зору».

На відео видно, як система наведення безпілотника фіксується на цілі, після чого під дією ворожих засобів радіоелектронної боротьби обривається зв’язок.

Однак після цього дрон продовжив атаку на ціль в автоматичному режимі та успішно уразив її.

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Волонтери Україна