fbpx
В Україні запрацює «Залізний полігон» для випробування зброї

В Україні запрацює «Залізний полігон» для випробування зброї

Випробування Міністерство стратегічних галузей ОПК Україна

В Україні запрацює проєкт «Залізний полігон», який сприятиме підтримці українських виробників озброєння.

Про це повідомляє «Мілітарний».

Заступник Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Андрій Лебеденко розповів, що це спільний проєкт ЗСУ та Міністерства стратегічних галузей промисловості.

Головною метою цього проєкту є підтримка українських виробників та скорочення часу виробництва нового озброєння для Сил оборони України.

«Ми хочемо створити цей полігон, який дозволить виробнику отримати доступ до фахової оцінки його виробу, спрямувати його методологією всіх випробувань, забезпечити майданчиком та відповідними засобами для оцінки характеристик тих чи інших засобів, надати допомогу в оформленні документів», — пояснив Лебеденко.

Бронетранспортер БТР-4Е 3-ї оперативної бригадт Нацгвардії України «Спартан» на Харківщині. Квітень 2023. Україна. Фото: Марієнко Андрій

За його словами, зараз в Україні є багато виробників зброї, які активно створюють нові зразки озброєння для наших бійців.

Лебеденко також зауважити, що чинна система передбачає більш складні процедури для оформлення доступу до випробувань на полігонах для виробників.

В рамках «Залізного полігону» планується відкрити 3 напрямки: по роботизованих системах, безпілотниках та системах РЕБ.

Завдяки цьому проєкту українські виробники зможуть проводити випробування своїх зразків зброї на будь-якій стадії їх готовності. При цьому, комунікації щодо резервування часу і дати випробувань забезпечуватимуть ЗСУ.

Українські наземні безпілотники. Березень 2024. Україна. Фото: Brave1

За словами полковника Лебеденка, планується що «Залізний полігон» має запрацювати вже через місяць.

Станом на березень через кластер Brave1 в Україні для військових випробували понад 50 нових наземних безпілотних систем різного призначення.

Випробування проходили ударні платформи, турелі, платформи, які знищують позиції й техніку росіян, мінують, розміновують, евакуюють поранених та підвозять боєприпаси на позиції.

Випробування Міністерство стратегічних галузей ОПК Україна