В Україні запустили чат-бот із рекрутингу жінок до Сил оборони
Український рух VETERANKA запустив чат-бот із рекрутингу жінок до Сил Оборони.
В ініціативі розповіли «Мілітарному», що розробили покрокову інструкцію, яка допоможе знайти відповіді на актуальні запитання щодо умов мобілізації.
Також в інструкції є інформація про необхідне забезпечення, підготовчі курси та побут в умовах перебування у пункті постійної дислокації та в зоні ведення бойових дій.
Проєкт @recruitment_guide_bot дасть відповіді на широке коло загальних питань:
- «Як приєднатися до конкретного підрозділу?»
- «Чим відрізняється служба за мобілізацією та за контрактом?»
- «Як проходить підготовка у навчальних центрах?»
- тощо.
Користувачі можуть дізнатися про можливості підготовки цивільних осіб до служби, опанування основ такмеду.
Також зможуть отримати перелік платформ, де публікують військові вакансії, відповіді на юридичні запитання, познайомитися з особистими історіями новобраниць, історіями захисниць із досвідом та багато іншого.
«Нам прийшла ідея створити цей проєкт, щоб жінки, які бажають приєднатися до війська, отримали всю необхідну інформацію у зручному форматі», — розповіли у русі VETERANKA.
Також через проєкт жінки зможуть дізнатися, як давати раду з менструацією в зоні ведення бойових дій, алгоритм дій при сексуальному насильстві, список організацій, які допомагають жінкам на фронті та відповіді щодо інших аспектів служби жінок.
Значну увагу розробники чат-боту приділили специфіці жіночого досвіду служби — від юридичних питань до гігієни, зокрема, медичні рекомендації під час менструації та профілактика захворювань органів малого таза в польових умовах.
При створенні чат-боту використано досвід руху VETERANKA, який вже 6 років працює над адвокацією та підтримкою жінок-військових та ветеранок. Над наповненням також працювали психологи, юристи, лікарі та консультанти з Сил оборони України.
«Зараз у Силах Оборони служать 68 тисяч жінок, із них понад 48 тисяч – це військовослужбовиці. У зоні бойових дій завдання виконують близько 5 тисяч захисниць», — навели свої цифри у русі VETERANKA.
Нагадаємо, у 2023 році вперше в історії України було затверджено польову форму для жінок у Збройних Силах України.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.