fbpx
В Україні збільшили до 80 кількість операторів протимінної діяльності

В Україні збільшили до 80 кількість операторів протимінної діяльності

Війна з Росією Європа Розмінування Світ Україна

В Україні збільшили кількість операторів протимінної діяльності в рамах експериментального проєкту з пришвидшення їхньої сертифікації.

Про це повідомляє офіційний сайт органів виконавчої влади України.

Через значну потребу у кваліфікованих операторах їхня сертифікація була пришвидшена вдвічі, аби збільшити їхню кількість на 10% у рамках експериментального проєкту.

Окрім цього, відповідно до тогорічної статистики, кількість операторів зросла з 28 до 73 станом на 31 грудня 2024 року, тобто більш ніж удвічі, а вже на початок 2025 року — до 80.

Чоловік навчається розміновувати за курсом від The HALO Trust. Фото: Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

«Головне ж — вдвічі пришвидшилися всі процеси сертифікації. Це означає, що наші зусилля дають необхідний результат. Тепер маємо детально проаналізувати, як усе працює, що ми можемо вдосконалити, щоб уже в кінці цього чи на початку наступного року проєкт із експериментального перетворити на постійний», — зазначив Ігор Безкаравайний, заступник Міністра економіки.

Також міжвідомча група розглянула експериментальний підхід щодо сертифікації механізованих засобів для гуманітарного розмінування.

Як зазначив Безкаравайний, якщо у 2023 році було видано лише 1 сертифікат, то у 2024 році — уже 16 сертифікатів та угод на право застосування сертифіката відповідності продукції.

Також під час проведення засідання міжвідомчої групи було обговорено посилення спроможності Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки в майбутньому, а саме:

  • створення робочої групи, яка працюватиме над розробленням технічного регламенту за результатами реалізації експериментального проєкту з сертифікації машин та обладнання для розмінування;
  • укомплектування органів оцінки відповідності фахівцями у достатній кількості для проведення інспектування очищених територій у повному обсязі;
  • розроблення автоматизованої моделі встановлення пріоритетності робіт у сфері гуманітарного розмінування;
  • моніторингу роботи сертифікованих операторів тощо.

«2025 рік буде дуже активним у гуманітарному розмінуванні. Зокрема, й з огляду на кількість учасників, які матимуть бажання працювати у сфері протимінної діяльності, та на кількість нової техніки й обладнання. Тож ми маємо ще більше прискорити всі процеси сертифікації», — зазначив Ігор Безкаравайний.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що у 2025 році ЄС та Японія допоможуть Україні розширити для ветеранів програму з підготовки розмінування.

Це другий пілотний курс, який показав свою успішність. Якщо на перший курс набрали 12 людей, то на другий вже був конкурс – десять осіб на місце.

Під час навчання ветерани опановують роботу з технікою, представленою на ринку України – машинами GCS, Bozena, DOK-ING, а також основними металодетекторами та програмним забезпеченням.

Війна з Росією Європа Розмінування Світ Україна