fbpx
В Україні представили нові гвинтівки

В Україні представили нові гвинтівки

Завод «Маяк» Піхотне озброєння Україна

ПАТ «Завод «Маяк» представив гвинтівку «Нічний Хижак» під набій 14,5х114 на основі змінного ствола великокаліберного кулемета.

Про це пише Ukrainian Military Pages з посиланням на пресслужбу київського підприємства.

Переважна більшість світових аналогів такої зброї живляться набоями, що спеціально виготовляються під ці гвинтівки, що своєю чергою, позначається на вартості набоїв.

Для зменшення віддачі застосовують дульне гальмо – компенсатор, при пострілі з якого вилітає величезний стовбур полум’я, підіймається дим на декілька метрів вгору і звук чути за кілька кілометрів, що дозволяє супротивнику легко виявити позицію стрільця.

При спілкуванні фахівців заводу з безпосередніми учасниками бойових дій, була виявлена гостра потреба у зброї, що була б здатна вражати легкоброньовану техніку, дзоти та інші цілі на відстані понад 2000 метрів і не мала б демаскуючих факторів — полум’я, звук, курява.

Гвинтівка “Нічний Хижак” від ПАТ «Завод «Маяк»

Основними чинниками для розробки такої зброї були прийняти такі критерії:

 • відсутність демаскуючих факторів при бойовій роботі – звук, полум’я, курява;
 • можливість непомітно доставити гвинтівку на позицію у будь-якому легковому автомобілі, аби ні безпілотники, ні диверсійно-розвідувальні групи, ні інформатори ворога не змогли визначити, який вид озброєння перевозиться;
 • використання звичайних, штатних, не спеціальних, недорогих боєприпасів;
 • мінімізація віддачі від пострілу, що дозволить використовувати недорогі оптичні приціли;
 • технологічність конструкції, яка повинна забезпечити низьку собівартість виробу;
 • конструктивні відмінності зброї повинні забезпечити точне враження цілей на відстанях понад 2000 м, при відсутності спеціальної снайперської підготовки у стрільця.

Нічний Хижак

За цими критеріями була виготовлена і випробувана, у тому числі й в бойових умовах, «піхотна гармата» під штатний боєприпас 14,5х114.

Повідомляється, що за підсумками випробувань «Маяк» отримав такі результати:

 1. Полум’я відсутнє навіть вночі, звуковий тиск не більше 80 дб, на відстані 10 м, курява не піднімається, на відкритій місцевості, за 700 м – звука пострілу не чути. В реальних бойових умовах проводили стрільбу із приміщення, стрілець і корегувальник працювали без навушників;
 2. Довжина гармати без глушника 1,7 м, дозволяє перевозити її непомітно у будь-якому легковому автомобілі;
 3. Використовуються звичайні, штатні набої 14,5х114 від кулемета КПВТ, набої двох типів – бронебійні Б32 та розривні МДЗ, миттєвого спрацювання запалювальні. На цих набоях отримана купчастість від 0,6 до 1,5 кутових хвилин. З п’яти пострілів, чотири влучають у коло діаметром 30 см на 1 км, діаметром 60 см на 2 км і діаметром 100 см на відстані 3 км;
 4. За рахунок особливостей конструкції зменшено імпульс віддачі. На практиці, було перевірено, що після 30 пострілів поспіль, у стрільця не було больових відчуттів і відсутні синці на плечі;
 5. Згідно з балістичними розрахунками, на дистанції 3 км, висота траєкторії 22,9 м, швидкість кулі біля цілі 485 м/с, енергія кулі 7663 Дж, або 78140 кгс/см2;
 6. Елементи конструкції були виготовлені на звичайних універсальних токарних і фрезерних верстатах без спеціальної оснастки і звичайними інструментами, що забезпечує низьку собівартість виробу.

Тактико – технічні характеристики (ТТХ) гвинтівки «Нічний Хижак»:

 • Вага, кг – 32,96
 • Вага без глушника, кг – 22,29
 • Вага глушника, кг – 10,67
 • Довжина без глушника, зі складеним прикладом, м – 1,7
 • Довжина з глушником, з розкладеним прикладом м – 2,47
 • Калібр, мм – 14,5
 • Боєприпас – 14,5х114, штатний
 • Тип живлення – однозарядна
 • Максимальна прицільна дальність, м – 4000
 • Купчастість, кутових хвилин – 1,0
 • Приціл – любий, що обумовлено відсутністю сильної віддачі.

«Враховуючи те, що дана розробка почала втілюватись на прохання наших воїнів, що брали участь у бойових діях проти російської армії, було прийняте рішення назвати її «Піхотна Пушка «Нічний Хижак», скорочено – ППНХ», – пише пресслужба «Маяка».

Володар обрію

Раніше «Маяк» презентував декілька інших снайперських гвинтівок, зокрема гвинтівку «Володар обрію» та 20-мм «піхотну гармату».

«В умілих руках, стверджують розробники, з такої зброї можна вражати цілі на дистанції до трьох кілометрів. Аналогів, запевняють майстри, у світі просто не існує. А спеціально підігнані під неї кулі можуть пробити броню бронетранспортера», – розповідають у сюжеті.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Завод «Маяк» Піхотне озброєння Україна