fbpx
Верховний суд у Белграді виніс перший вирок за організацію участі у війні на Донбасі

Верховний суд у Белграді виніс перший вирок за організацію участі у війні на Донбасі

Балкани Війна на Донбасі Європа Найманці Російська агресія Світ Сербія Україна

У вироку від 22 жовтня 2021 року Верховного суду у Белграді йдеться про те, що обвинувачений є винним у організації участі у війні на тимчасово окупованих територіях України. Вирок суду – шість місяців ув’язнення вдома, без носіння електронних засобів нагляду.

Про це повідомляє Балканська служба Радіо Свобода.

Це перший вирок такого роду в країні, з якої, за оцінками посла України в Сербії Олександра Олександровича в заяві у грудні 2018 року, понад 300 громадян пішли воювати на проросійську сторону в конфлікті, під час якого наразі загинуло 14 тис. осіб.

Досі суди Сербії вели провадження лише через участь своїх громадян за кордоном, а за організацію участі у війні ніхто не відповідав.

Згідно з вироком Верховного суду, обвинувачений визнав свою провину. Тоді суд виніс обвинувальний вирок на підставі угоди про визнання винуватості.

У документі, однак, суд приховав особу засудженого, приховавши всі деталі – від імені та прізвища, року народження, адреси проживання, а також імен інших осіб.

«Він винен у тому, що в період з 18.10.2014р. до середини листопада 2014 року у стані осудності, усвідомлюючи свій злочин, вчинення якого він хотів, і усвідомлюючи його законодавчу заборону, з наміром вчинити злочин участь у війні чи збройному конфлікті в іноземній державі… спонукав інших осіб до вчинення цього злочину та організував групу осіб для вчинення цього діяння», – йдеться у вироку.

Далі у вироку зазначається, що засуджений зв’язувався з зацікавленими бійцями у Сербії через соціальні мережі, а потім електронною поштою «надсилав їм квитки на літак на рейс з Белграда до Москви». Їхні імена та прізвища також приховано у вироку.

Потім, згідно з вироком, він передавав їм інформацію про подальше переміщення з Москви до Алчевську в Україні, який перебуває під контролем проросійських сил, «щоб зазначені особи брали участь у війні – збройному конфлікті на території Республіки України».

Також додається, що підсудний «раніше приєднався до проросійських сил добровольцем» на сході України, а у вересні 2014 року разом із ще однією людиною з Колумбії (чиє ім’я також приховано у вироку) створив воєнізоване формування під назвою «Міжнародна бригада» (Unité Continentale). До неї входили серби, французи та іспанці.

Засуджений був заарештований 15 серпня 2021 року, а через два дні звільнений з-під варти. Однак подробиць про те, як його заарештували та чи здався він сербській владі, не повідомляється.

Участь і організація участі у війні в іноземній державі є кримінальним злочином з початку застосування змін до Кримінального кодексу Сербії з 2014 року, загрожує до десяти років позбавлення волі.

Однак у цій справі суд призначив домашній арешт на шість місяців, без застосування засобу електронного спостереження, який вдягається на ногу.

Лише за участь у війні на Сході України на боці проросійських сил Верховний суд за період з 2015 по 2018 роки виніс 32 вироки. Усі вироки були винесені на підставі угоди про визнання винуватості. У 28 справах суд засудив підсудних до позбавлення волі з відстрочкою, а чотирьох осіб – до домашнього арешту на шість місяців.

Згідно з вироками Верховного суду в Белграді, дванадцять із тридцяти двох засуджених були членами Unité Continentale. У документі Генеральної прокуратури України від 2018 року йдеться, що «Unité Continentale» є геополітичним крайньоправим рухом, заснованим влітку 2014 року в Белграді.

«Unité Continentale» також присутній у соціальних мережах. Він має близько 5000 підписників у Facebook, у своїх дописах він підтримує президента Росії Владіміра Путіна і критикує ЄС і НАТО. Протягом багатьох років вони публікували відео проросійських бійців з поля бою в Україні.

Антиіммігрантські повідомлення також часто зустрічаються в публікаціях, які вони розміщують, і особлива увага приділяється країнам Західних Балкан.

Так, щодо Косово, яке проголосило незалежність у 2008 році, вони без наведення доказів заявляють, що воно є «кістяком ісламізму та організованої злочинності», а також що це «південна сербська провінція, була відібрана у Сербії Північноатлантичним альянсом».

Серед іншого, вони виступають за участь Росії у «вирішенні косовської кризи», незважаючи на те, що офіційна Москва блокує участь Косова в міжнародних інституціях. Вони також закликають Сербію допомогти повернути Косово.

У своїх дописах вони називають Чорногорію «маленькою сербською державою, викраденою НАТО», що є частою риторикою правих у Сербії та тих, хто заперечує незалежність цієї держави, яка відокремилася від Сербії у 2006 році.

«Unité Continentale» також існує в Twitter, але остання публікація там датується 2014 роком.

ЗМІ також згадують, що члени цієї крайньоправої організації брали участь в антиурядових протестах «жовтих жилетів», які сколихнули Францію в 2018 і 2019 роках, про що заявили «охоронці порядку», які захищали «жовтих жилетів» від поліцейських репресій».

У ЗМІ поряд із «Unité Continentale» згадувалися імена двох громадян Франції – Віктора Ленти та Ніколи Перовича, французьких ветеранів війни.

Повідомляється, що Лента був звільнений з армії за зв’язки з неонацистською групою, відомою підпалом мечеті на півдні Франції в 2008 році, а пізніше відправився до України, щоб воювати в ультраправому воєнізованій формуванні Unité Continentale.

У 2014 році Лента виступав для російських ЗМІ з Донбасу – сходу України. На відео з серпня 2014 року, тримаючи в руках гвинтівку, він розповів, що приїхав в Україну, щоб повідомити громадян Франції про «реальність тієї війни, бо французькі ЗМІ представляють Росію як агресора в Україні».

У 2014 році французькі ЗМІ писали про Ніколу Перовича, члена Unité Continentale, який, як вони заявили, має подвійне сербсько-французьке громадянство, а раніше служив у французькому батальйоні в Афганістані.

Сам Перович тоді розповів для французького Le Monde про свою участь у війні в Україні. Британська BBC також згадує Перовича в тексті 2014 року як громадянина Франції сербського походження як колишнього професійного французького солдата, який воював в Афганістані.

Члени воєнізованого формування «Unité Continentale», серед яких шість громадян Сербії, у 2018 році потрапили під розслідування, яке проводила Генеральна прокуратура України. У відповідь на звернення Балканської служби Радіо Свобода до Генпрокуратури України, журналісти отримали відповідь, що члени цього формування перебувають під слідством за вчинення нападів на українські війська в Донецькій та Луганській областях на боці проросійських сепаратистів у складі крайньоправої організації Unité Continentale.

Ще у 2018 році українська прокуратура повідомляла, що це Зоран Кляїч, Стеван Мілошевич (який підтвердив свою участь у «Unité Continentale»), Стефан Челав, Іван Мачкич, Радомір Почуча та Братислав Живкович .

Під слідством української прокуратури також були 10 громадян Іспанії, 21 громадянин Італії, 11 громадян Франції, один громадянин Молдови, один громадянин США, двоє громадян Фінляндії, двоє громадян Чехії, один громадянин Білорусь та один громадянин Латвії.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Балкани Війна на Донбасі Європа Найманці Російська агресія Світ Сербія Україна