fbpx
Від коронавіруса помер директор КБ «Південне» Олександр Дегтярев

Від коронавіруса помер директор КБ «Південне» Олександр Дегтярев

COVID19 КБ «Південне» Космос ОПК Україна

Від коронавіруса помер генеральний директор КБ «Південне» Олександр Дегтярев.

Про це повідомила пресслужба Офісу Президента України.

Він керував Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне»з 2018 року.

За час роботи пройшов шлях від інженера до Генерального конструктора – Генерального директора Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля».

Олександр Дегтярев народився 31 жовтня 1951 року в м. Яранську (Кіровська область, Росія). Закінчив Ленінградський механічний інститут (БДТУ) за спеціальністю «Двигуни літальних апаратів» (1975) і економічний факультет Дніпропетровського національного університету (2001). Пройшов стажування і навчання в ряді аерокосмічних компаній США та Франції.

Дегтярев Олександр Вікторович

Після закінчення Ленінградського механічного інституту у 1975 році його було направлено на роботу в КБ «Південне», де він працював до цього часу.

  • 1975 – 1999 рр. ‒ інженер, старший інженер, начальник групи, начальник служби;
  • 1999 – 2005 рр. ‒ заступник Генерального конструктора – Генерального директора зі зовнішньоекономічної діяльності;
  • 2005 – 2010 рр. ‒ перший заступник Генерального конструктора – Генерального директора з системного проектування й комплексного розвитку підприємства;
  • З 2010 – 2016 рр. ‒ Генеральний конструктор – Генеральний директор.
  • З 2018 р. ‒ Генеральний директор.

Дегтярев О.В. пройшов школу проектування, конструювання і експериментального відпрацювання ракетних комплексів стратегічного та космічного призначення. Зробив значний практичний внесок у розроблення й модернізацію ракетних комплексів з ракетами сімейства SS-17, SS-18 і SS-24 (за класифікацією НАТО), а також проектів з модернізації та комерційного використання космічних ракетних комплексів сімейства «Зеніт», «Днепр», ряду космічних апаратів і супутникових систем. Зробив істотний внесок у створення відомих ракетно-космічних комплексів у міжнародній кооперації – «Морський старт», «Наземний старт», «Днепр».

Олександр Вікторович був послідовним прихильником розвитку міжнародної кооперації розроблювачів ракетно-космічної техніки і зміцнення кооперації українських розроблювачів. ДП «КБ «Південне» під керуванням О.В. Дегтярева бере активну участь у проектах «Циклон-4», «Антарес» («Таурус-II»), «Вега».

Автор близько 200 наукових публікацій і статей з питань розроблення ракетних комплексів різного призначення, їх модернізації й адаптації для вирішення наукових і прикладних завдань, 50 винаходів і патентів, які покладено в основу технології створення конкурентоспроможних ракетно-космічних комплексів.

Багато уваги приділяв розвитку галузевої науки і зміцненню науково-виробничих зв’язків КБ «Південне» з Національною академією наук України, академічними інститутами, вищими навчальними закладами багатьох регіонів України.

Академік Національної академії наук України (2015), доктор технічних наук (2012), кандидат економічних наук (2006), академік Міжнародної академії астронавтики (2005), Віце-президент Міжнародної астронавтичної федерації (2015), секретар українського регіонального відділення Міжнародної академії астронавтики (2005).

Нагороджений орденами «За заслуги» III і II ступенів (2002, 2011), медалями Федерації космонавтики СРСР імені академіка М.К. Янгеля і імені академіка М.О. Пилюгіна, більше ніж 20 медалями Федерації космонавтики СРСР, Росії, України та інших відомств і органів ракетно-космічної сфери.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


COVID19 КБ «Південне» Космос ОПК Україна