fbpx
Відставний Гайдук змінює Стратегію ВМС до 2035 року – InfoResist

Відставний Гайдук змінює Стратегію ВМС до 2035 року – InfoResist

ВМС України Гайдук Олексій Неїжпапа Реформа Україна Флот

Відставний віце-адмірал Сергій Гайдук змінює Стратегію ВМС ЗС України до 2035 року.

Про це пише InfoResist.

У квітні 2016 року Гайдука було звільнено наказом президента з формулюванням «враховуючи позицію волонтерів та громадськості та системні недоліки у виконанні службових обов’язків, а також низький авторитет серед службового складу».

Учора 26 лютого 2021 року видання повідомило, що колишній Командувач ВМС ЗС України знову працює на флоті та обіймає посаду радника діючого Командувача Олексія Неїжпапи.

На основі напрацювань Гайдука була розроблена концепція розвитку ВМС України на період до 2025 року. Незабаром її має підписати Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, – йдеться у матеріалі InfoResist.

У відповідь на цей матеріал, Командування ВМС ЗС України оприлюднило пресреліз, у якому йдеться, що колишній очільник українського флоту не вирішує питання реформування флоту, а надає дорадчу допомогу діючому командувачу ВМС.

Сергій Гайдук

Окрім того, наголошуємо, що радник командувача ВМС не виконує функцій державного управління та не приймав участі в розробці концепції розвитку ВМС до 2025 року, – написало Командування флоту.

У 2016 році на «Лівому березі» вийшла стаття про дії на той час командувача ВМС Сергія Гайдука. У ній йдеться, що в 2015-му він відмовився впроваджувати модель реформування ВМС, підготовлену експертами західних ВМС, НАТО та українського флоту.

Блокування впровадження моделі проходило по всіх фронтах, від відмови відправляти офіцерів ВМС до Швеції, до заміни відповідальних офіцерів з позицією на «більш слухняних», – написали у InfoResist

У жовтні 2015 року командування ВМС в особі контр-адмірала Дмитра Тарана в Брюсселі представило концепцію розвитку ВМС. У НАТО представили цей документ, як розроблений і узгоджений з міжнародною експертною групою.

Тоді іноземні експерти обурилися такою підміною і зазначили, що в документі простежувалися «радянські лекала».

Іншими словами повністю саботувався Наказ Верховного Головнокомандувача про «забезпечення відновлення і розвитку ВМС України за стандартами НАТО».

З боку Українського мілітарного порталу додамо, що у представленому проєкті стратегії розвитку ВМС ЗС України, вже є наміри мати корвети до 2025 році.

Нагадаємо, Міністерство оборони України витратить в цьому році на будівництво першого корпусу турецького корвету 3,8 млрд грн.

У цей же час залишається не визначеним склад озброєння майбутнього українського корвета проєкту ADA, а також терміни закладки.

Корвет типу Ada Туреччини. Фото з відкритих джерел

У грудні 2020 року Україна уклала прямі угоди з турецькими компаніями про передачу технологій та виробництво корветів і ударних БПЛА.

Згодом суднобудівний завод «Океан» було обрано Державним оборонним концерном Туреччини для реалізації корветної програми України.


Матеріал по темі: Хомчак хоче корвети та не вірить у «Москітний флот»


Між українським заводом та турецьким концерном було укладено меморандум про спільну діяльність з реалізації проекту будівництва серії кораблів класу корвет для Військово-Морських Сил України.

Меморандум передбачає укладення окремих контрактів між сторонами в чітко обумовлені строки та конкретні кроки співпраці в рамках корветної програми.

ВМС України Гайдук Олексій Неїжпапа Реформа Україна Флот