Військова школа “Боривітер” приєдналась до Європейського коледжу безпеки та оборони
Партнерство “Боривітру” з Європейським коледжем дозволить надавати високоякісне європейське навчання представникам сектору безпеки та оборони України.
Про це “Мілітарному” повідомили представники організації.
Громадська організація стала асоційованим партнером мережі Європейського коледжу безпеки та оборони (ESDC).
Це стратегічне партнерство відкриває нові можливості для України у сфері безпеки та оборони, дозволяючи спільно з провідними європейськими інституціями надавати високоякісне навчання українським військовослужбовцям, цивільним працівникам та сектору безпеки та оборони та ветеранам.
Приєднання до ESDC означає, що Боривітер тепер входить до мережі понад 100 кращих цивільних та військових інститутів, коледжів, академій, університетів та інших установ, які займаються питаннями політики безпеки та оборони в Європі та за її межами. До складу ESDC входять такі престижні заклади, як:
- Женевський центр політики безпеки (GCSP) у Швейцарії,
- Академія оборони Сполученого Королівства,
- Інститут вищих досліджень у галузі національної оборони (IHEDN) у Франції,
- Центр вищих досліджень оборони (CASD) в Італії,
- Федеральна академія політики безпеки (BAKS) у Німеччині.
«Наша основна мета зараз – використати всю потужність цієї мережі та найкращих навчальних закладів, щоб спрямувати її на український сектор оборони, а також ветеранів, які бажають продовжувати працювати на оборону України у військових чи цивільних структурах», – зазначив голова організації Орест Білоус.
Підготовка українських спеціалістів
Команда інструкторів і аналітиків Боривітру вже розпочала роботу над адаптацією існуючих та розробкою нових програм відповідно до політик та стандартів ESDC. Навчання буде спрямоване на підвищення професійності українських військовослужбовців, працівників Міністерства оборони та інших відомств, залучених до сектору безпеки та оборони.
Мережа ESDC пропонує понад 100 різноманітних курсів, доступних для українських військовослужбовців та працівників сектору безпеки та оборони. Серед найбільш актуальних програм, які можуть бути використані безпосередньо у військових умовах, можна виділити наступні:
- Аналіз розвідувальної інформації (Intelligence Analysis)
- Кібербезпека та кіберзахист (наприклад, Cyber Threat Intelligence, Cybersecurity Fundamentals for Non-Technical Experts)
- Підготовка до дій в умовах ворожого середовища (Hostile Environment Awareness Training – HEAT)
- Протидія дезінформації з використанням методів OSINT (Countering Disinformation with Applied OSINT Techniques)
- Управління кризовими ситуаціями та стратегічне планування (наприклад, EU Integrated Crisis Management, Strategic Planning
- Process of Civilian CSDP Missions)
Крім того, “Боривітер” спільно з академіями та інститутами, що входять до мережі ESDC, починає планувати комбіновану програму підготовки, спеціально розроблену під потреби українських військовослужбовців.
Ця програма включатиме навчання в різних інституціях та враховуватиме Європейську систему перезарахування кредитів (ECTS — European Credit Transfer and Accumulation System), що фактично дозволить отримати офіційний європейський диплом.
«Окрім запуску нових освітніх програм разом із партнерськими військовими навчальними закладами мережі ESDC за стандартами ЄС, Боривітер також отримує можливість долучати до навчань за кордоном українських військовослужбовців. Це – ще один важливий крок для розвитку професійної військової освіти ЗСУ та підвищення сумісності з військовими структурами ЄС», – зазначив Білоус.
На питання репортерів “Мілітарного” про об’єми підготовки українських військових у громадській організації зазначили, що наразі це питання залишається відкритим та залежатиме від бюджетування, яке має забезпечити Європейська комісія.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.