Військові Білорусі випробували зброю SMAR-100BPM та SCR-1200М
У Білорусі завершилися дослідницькі випробування зразків модернізованої стрілецької зброї SMAR-100BPM та SCR-1200М.
Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Держкомвійськпром Білорусі.
Зброя розроблена та виготовлена одним із білоруських підприємств науково-технічного кластера «Устье».
У ході випробування оцінювалося функціонування стрілецької зброї в реальних умовах експлуатації.
Протягом кількох тижнів військовослужбовцями здійснювалися випробування автомата SMAR-100BPM та снайперської гвинтівки SCR-1200М.
SMAR-100BPM
Автомат SMAR-100BPM є модернізованим варіантом автомата серії VSK-100 з патроном 7,62-мм, вже прийнятого на озброєння білоруської армії.
SMAR-100BPM сконструйований за системою булпап. Було суттєво доопрацьовано конструкцію автомата з урахуванням виявлених зауважень та недоліків.
За інформацію виробника, зміни, внесені в лінійні параметри цівки та верхньої накладки, незначно збільшили його довжину, але водночас покращили центрування автомата.
При цьому вага зброї не збільшилася й у стрільця збереглася можливість вести прицільну стрільбу, тримаючи автомат однією рукою.
Водночас можна встановлювати на зброю різного типу сошки.
Значно зручніше здійснювати заміну магазину шляхом винесення назовні тяги спускового механізму та укорочення важеля зміни магазину.
Це дозволило вдвічі скоротити час його заміни.
Піднята лінія прицілювання дозволила скоротити час точного наведення зброї на ціль.
Збільшена висота верхньої накладки обважування дозволяє встановити нові механічні прицільні пристосування, що відкидаються, здатні працювати окремо або спільно з оптичними або коліматорними прицілами.
«Відсутність прикладу забезпечує його ефективне застосування в обмеженому просторі, при переміщеннях у техніці або виконання завдань в умовах щільної забудови населеного пункту», – розповідають у Білорусі.
SCR-1200М
Другий зразок – снайперська гвинтівка SCR-1200M, що є однією із трьох модифікацій глибокої модернізації снайперської гвинтівки Драгунова.
Рейка Пікатінні, розташована зверху і знизу по всій довжині ствола і ствольної коробки, покладених в цівку з легкого металевого сплаву, дає можливість кріпити на снайперську гвинтівку різні знімні оптичні та механічні прицільні пристрої, сошки та сошкові комплекси, інше навісне обладнання.
«Така фіксація ствола зброї збільшила його жорсткість при стрільбі, тим самим позитивно позначилася на купі стрільби зброї», – підкреслили розробники.
Сучасний телескопічний приклад із щокою та можливістю окремого регулювання потиличника, щоки та довжини прикладу змінив колишній дерев’яний.
Гвинтівка має можливість застосування супресорного пристрою безполум’яної та малошумної стрільби, що дозволяє зменшити підкидання ствола та його відведення убік.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.