fbpx
Військові Буркіна-Фасо заявили, що захопили владу в країні

Військові Буркіна-Фасо заявили, що захопили владу в країні

Африка Буркіна-Фасо Військовий переворот Світ

Військові в Буркіна-Фасо заявили, що повалили президента країни та захопили владу.

Про це інформує Мілітарний.

Під час перевороту військові заявили, що захопили владу та затримали президента країни Роша Каборе, розпустили уряд і Національну асамблею та закрили кордони країни, повідомляє Reuters.

Також призупинили дію Конституції та запровадили комендантську годину з 21:00 до 05:00 ранку.

У заяві, яку розповсюдили на державному телебаченні, було сказано про погіршення ситуації з безпекою і про те, що президент нібито не здатен об’єднати націю та ефективно реагувати на виклики, зокрема рух ісламістських бойовиків.

Представник військових заявив, що держпереворот було здійснено “без фізичного насильства щодо заарештованих”, а затримані перебувають у безпечному місці.

Заяву було зроблено від імені раніше невідомого Патріотичного руху за захист і відновлення (MPSR). Лідером перевороту називають підполковника Пола-Анрі Сандаого Дамібу.

Президент Каборе обіймав свою посаду з 2015 року, а у 2020 році його переобрали. У понеділок місцезнаходження Каборе було невідоме, і відомості про його становище є суперечливими.

Вночі в районі резиденції президента було чути інтенсивні постріли. Раніше партія Каборе заявила, що він зазнав замаху, але не повідомила подробиць. Повідомлялося, що його особиста резиденція була розграбована.

Військові Буркіна-Фасо. Фото: Міноборони Буркіна-Фасо

В останні роки в Буркіна-Фасо зростає активність джихадистських угруповань та зросла кількість атак з боку терористичних угруповань. Внаслідок таких атак загинули тисячі людей, ще 1,5 млн людей були змушені залишити свої будинки.

MPSR заявила, що запропонує графік відновлення конституційного порядку “в розумні терміни після консультацій з різними верствами населення”.

Військові Буркіна-Фасо разом іноземним інструктором

Нагадуємо, що у грудні, на півночі Буркіна-Фасо внаслідок нападу бойовиків на колону цивільних бійців загинула щонайменше 41 особа.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Африка Буркіна-Фасо Військовий переворот Світ