fbpx
Військові показали, як зі Stinger збили ракету Х-101 на Київщині

Військові показали, як зі Stinger збили ракету Х-101 на Київщині

Війна з Росією ЗСУ Київщина Командування об'єднаних сил Крилаті ракети ПЗРК ПЗРК Stinger ППО та ПРО Україна

Українські військові днями збили російську крилату ракету Х-101 в Київській області.

Для цього вогнева мобільна група застосувала переносний зенітно-ракетний комплекс FIM-92 Stinger.

Командувач Обʼєднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв оприлюднив відео бойової роботи оператора ПЗРК.

Наєв зустрівся з особовим складом мобільної вогневої групи з протиповітряної оборони, що діє на Київському напрямку. Саме ці воїни під час ракетного нападу 30 серпня з ПЗРК Stinger збили російську крилату ракету Х-101.

На кадрах відео видно, як оператор ПЗРК, вночі здійснює пуск зенітної ракети з тепловим наведенням по ворожій ракеті, яка пролітає в небі. За декілька секунд камера фіксує вибух, що свідчить про збиття повітряного об’єкта.

Генерал-лейтенант привітав військовослужбовців із відмінним результатом, подякував їм за бойовий дух, успішну організацію та забезпечення захисту українського неба, а також нагородив відзнаками «За мужність та звитягу».

За словами командувача, у Північній операційній зоні діє розгалужена система протиповітряної оборони, одним з елементів якої є мобільні вогневі групи, що оснащені переносними зенітно-ракетними комплексами.

“Складність роботи цих бійців полягає в тому, що на відміну від операторів стаціонарних зенітно-ракетних комплексів, які мають можливість автоматично виявляти цілі, вони змушені самостійно дуже швидко знайти, захопити і, найголовніше – знищити ціль”, – зазначив Сергій Наєв.

Такі переносні комплекси протиповітряної оборони, Сили оборони отримують у межах військової допомоги від країн, які підтримують Україну в протистоянні російському вторгненню. Це зокрема, Сполучені Штати і країни Балтії.

ПЗРК Stinger

FIM-92 Stinger — переносний зенітно-ракетний комплекс (ПЗРК) з інфрачервоною головкою самонаведення розробки американської компанії General Dynamics. Цю зброю наразі виготовляє оборонна компанія Raytheon Technologies.

ПЗРК призначений для ураження гелікоптерів та літаків противника, що низько летять. Це може відбутися також в умовах впливу природних і штучних теплових перешкод.

Окрім того, для ураження ворожої повітряної цілі, українські військові застосовують здвоєну пускову установку ПЗРК FIM-92 Stinger Dual Mount Stinger (DMS) з фіксованої наземної позиції або з транспортного засобу.

Війна з Росією ЗСУ Київщина Командування об'єднаних сил Крилаті ракети ПЗРК ПЗРК Stinger ППО та ПРО Україна