fbpx
Військові розповіли про бойову роботу РСЗВ «Буревій»

Військові розповіли про бойову роботу РСЗВ «Буревій»

Tatra Артилерія БМ-27 «Ураган» Війна з Росією Війна на Донбасі ЗСУ Луганщина РСЗВ Україна

Українські артилеристи використовують 220-мм реактивну систему залпового вогню «Буревій» для ураження російських окупантів.

Екіпаж бойової машини, який завдавав вогневого ураження по розвіданих цілях ворога на окупованій Луганщині, розповів АрміяInform, що машина значно комфортніша, тепліша та краще броньована у порівнянні зі своїм радянським попередником РСЗВ «Ураган».

Командир бойової машини «Буревій» Дмитро розповів, що бойова робота РСЗВ добре злагоджена. Військові виїжджають на позицію, наводяться, роблять залп і залишають позицію.

“Наразі спостерігаємо високу активність на фронті — щодня виходи, прильоти. Але мені не страшно. Я тут заради своєї родини. Результатами своєї роботи задоволений — не завжди вдається дізнатися всі подробиці, але є декілька прикладів, якими ми пишаємося — це ураження місць зосередження великої кількості військ противника”, — розповідає військовий.

За словами військовослужбовця, РСЗВ «Буревій» прийнятий на озброєння ЗСУ в 2022 році. Це українська модернізація радянської реактивної системи залпового вогню «Ураган» калібру 220 мм.

“Це нова машина — шасі 8×8 на базі Tatra. Пускова установка — від БМ-27 «Ураган». У порівняння зі старим шасі нова база краще долає бездоріжжя. Окрім цього, «Буревій» є більш точним, оскільки має додаткові аутригери — 4 опори, які роблять машину стійкішою під час стрільби”, – говорить Дмитро.

“Реактивна система оснащена цифровою системою управління вогнем, включно із системою обміну інформацією на полі бою. Машина значно комфортніша, тепліша, кабіна повністю герметизована та броньована — отже, екіпаж більш захищений”, — наголосив військовий. 

Український «Буревій» може використовувати всю наявну номенклатуру реактивних боєприпасів до радянської РСЗВ БМ-27 «Ураган» калібру 220 мм з максимальною дальністю ураження до 35 км.

Самохідна пускова установка реактивної системи оснащена цифровою системою управління вогнем, включно із системою обміну інформацією на полі бою.

Шасі Tatra T815-7 з колісніою формулою 8х8 спеціально призначені для випуску нової української реактивної системи залпового вогню.

Вони були доопрацьовані відповідно до вимог Збройних сил України, які сформували у Центральному НДІ озброєння та військової техніки ЗСУ.

Ці машини надійши в рамках виконання державного оборонного замовлення.

Tatra Артилерія БМ-27 «Ураган» Війна з Росією Війна на Донбасі ЗСУ Луганщина РСЗВ Україна