fbpx
Військові Сербії помічені у селах Косово

Військові Сербії помічені у селах Косово

KFOR Балкани Європа Косово Світ Сербія

В п’ятницю близько 17:00 військові Сербії були помічені у селах Косово, зокрема 11 сербських військових були помічені в селі Карачево, муніципалітет Камениця.

Про це повідомляє Балканський оглядач.

Після розміщення в соціальних мережах фото та відео спецпризначенців (жандармів) з Сербії в косовському селі, в Косово стався справжній скандал.

Глава муніципалітету Камениця Кендрон Кастраті назвав випадки інтервенції сербських силовиків на косовську територію провокацією, тероризмом та загрозою для мешканців цього району та всього Косово.

Сільський голова Слевер Леняні каже, що кілька разів звертався до компетентних косовських установ з цього питання. Але, за його словами, звернення ігноруються.

Сербські військові на території частково визнаного Косово 1

«Вони (влада) роблять вигляд, що нічого не бачили і нічого не сталося. Ветерани Армії визволення Косово повинні знову захищати державу Косово, поки уряд мовчить і не в змозі реагувати, не кажучи вже про щось більше. Ми закликаємо установи Республіки Косово не повторювати подібні випадки, ветерани УЧК воювали не для того, щоб побачити, як сербська жандармерія заходить на територію Косова, коли вони захочуть», – написав на Фейсбуці голова організації ветеранів Армії визволення Косова (УЧК) Хісні Гуцаті.

З’ясувалося, що візит сербських силовиків не був поодиноким випадком – патрулі сербських підрозділів час від часу з’являються на території муніципалітету, що розташований на кордоні між Косово та Сербією. Лінія розмежування тут нанесена на карти, але не позначена на місцевості.

Після скандального випадку KFOR офіційно заявили, що йдеться про узгоджене патрулювання кордону сербськими силами та міжнародним контингентом.

У відповіді, наданій журналістам, KFOR зазначили, що входження жандармерії Сербії на територію Косова в п’ятницю було частиною звичайного узгодженого патрулювання.

Згідно із заявою, синхронізовані патрулі здійснюються регулярно з 2008 року спільно KFOR та сербськими збройними силами уздовж адміністративної прикордонної лінії між Косово та Сербією, щоб зберегти безпеку та забезпечити відсутність інцидентів.

«KFOR також проводить спільне патрулювання з Силами безпеки Косова поблизу адміністративної прикордонної лінії», – зазначили в KFOR.

В KFOR наголосили, що продовжать співпрацювати з усіма сторонами відповідно до свого мандату для забезпечення мирного та безпечного середовища для всіх громад у Косово відповідно до Резолюції 1244 Ради Безпеки ООН від 1999 року та Військово-технічної угоди того ж року.

Прем’єр-міністр Косово Авдула Хоті (який наразі лікується від коронавірусу), коментуючи події, в своєму пості у Фейсбуці наголосив, що немає місця для паніки, тому що «кордони Республіки Косово є безпечними та міжнародно визнаними найпотужнішою та демократичною частиною світу».

Міністр внутрішніх справ Косово Агім Веліу провів зустріч із командувачем KFOR генерал-майором Мікеле Рісі. В своєму дописи на Фейсбук глава МВС повідомив, що звернувся із проханням відновити спільні патрулі KFOR та косовської поліції уздовж кордону з Сербією. Наразі планується зустріч для обговорення умов відновлення такого патрулювання.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


KFOR Балкани Європа Косово Світ Сербія