fbpx
Військові України дали оцінку РСЗВ “Буревій”

Військові України дали оцінку РСЗВ “Буревій”

Tatra Артилерія БМ-27 «Ураган» ЗСУ РСЗВ Україна

Українські артилеристи дедалі частіше використовують 220-мм реактивну систему залпового вогню «Буревій».

Українська РСЗВ «Буревій» отримала чимало оновлень у порівняння зі своїм радянським попередником РСЗВ «Ураган».

«Порівнювати Буревій та Ураган, це як порівнювати сина та дідуся. Прохідність краща та бронювання кабіни», – розповідають українські військові.

«Буревій» має броньовану кабіну, оснащену цифровою апаратурою управління вогнем, включно із системою обміну інформацією на полі бою.

Це дає змогу відразу отримувати інформацію про цілі для ураження від аеророзвідки.

Українська 220-мм РСЗВ "Буревій". Жовтень 2022. Україна. Фото: АрміяІнформ

Шасі «Tatra Т815-7» з колісною формулою 8×8 спеціально призначені для випуску нової української 220-мм реактивної системи залпового вогню.

Як розповідає командир батареї реактивно-артилерійського полку, на шасі Tatra було встановлено комплекс «Кріп-А».

«За допомогою цього комплексу ми можемо заїжджати на напрямок, не виходячи з машини, чого не було на старій установці. Можемо передавати дані та обмінюватися командами, не застосовуючи радіостанції», – говорить військовослужбовець.

Ці чинники неабияк пришвидшують роботу екіпажу, оскільки час від виходу на позиції до початку пуску скорочуються на декілька хвилин.

Українська РСЗВ "Буревій" на шасі Tatra 815-7 (8х8). Серпень 2022. Україна. Фото: Радіо Свобода

Отримавши розвіддані від БПЛА, екіпаж виїжджає на вогневу позицію. Там армійці швидко розгортають та готують пакети й за командою здійснюють запуск ракети з кабіни.

Що ж до снарядів, то «Буревій» може використовувати як 220-мм реактивні снаряди від радянського «Урагану» з дальністю дії до 35 км, так і нові, зі збільшеною до 65 км дальністю, розроблені КБ «Південне» в рамках програми «Тайфун».

«Машина краще проходить бездоріжжя заявники тому, що у РСЗВ регулюється кліренс машини. Також Буревій має прилад нічного бачення», – зазначили артилеристи.

Tatra Артилерія БМ-27 «Ураган» ЗСУ РСЗВ Україна