fbpx
Військові України отримали російсько-йорданські РПГ-32 “Nashshab”

Військові України отримали російсько-йорданські РПГ-32 “Nashshab”

Військова допомога Гранатомет ЗСУ Йорданія Україна

Українські військові продемонстрували тренування з ручними протитанковими гранатометами РПГ-32.

Відео з тренуванням було оприлюднено у соціальній мережі в українській групі “КАРУМАТ”.

Багаторазовий ручний мультикаліберний багатофункціональний гранатомет РПГ-32 розроблений у Росії.

У 2005 році підприємство “Базальт”, головний російський розробник протитанкових гранатометів, приступило до робіт над РПГ-32 на замовлення Йорданії та на її кошти.

Спільний проєкт передбачав не тільки створення гранатометного комплексу, а й будівництво в Йорданії спільного складального підприємства з випуску готових виробів.

Проєкт отримав ім’я “Хашим” на честь правлячої йорданської королівської династії Хашимітів.

Згодом згадки про спільну російсько-йорданську фірму “JRESCO” зникли, а проєкт перейменували в “Nashshab”. У Росії виробництво компонентів системи повністю передали на кіровське АТ “Ново-Вятка”.

Також штатний денний оптичний приціл 1П81 (ПГК-1) розроблений і випускається білоруським холдингом “БелОМО”. Додатково в комплект до ПГК-1 (GS-1DN) білоруські фахівці додали приціл ГПД-1 (GS-2R) з вбудованим балістичним обчислювачем і лазерним далекоміром.

РПГ-32 "Хашим"

Сьогодні виробником РПГ-32 є фірма “JADARA Equipment & Defence Systems“, спеціально створена для цих цілей.

Рівень локалізації досить низький, більшість деталей для цих гранатометів надходить до Йорданії з Росії.

РПГ-32 “Nashshab”

Використання РПГ-32 відзначено не тільки в Йорданії, а й в Лівії, Єгипті, Іраку, Ємені, ОАЕ й тепер в Україні.

У соціальній мережі також оприлюднили фотографії з цими гранатометами та стверджується, що вони були зняті в Україні.

Англійські позначення “JR” на гранатометах вказують на те, що РПГ-32 були зроблені саме в Йорданії, а не в Росії.

Гранатомети РПГ-32 “Nashshab”, які, ймовірно, знаходяться в Україні. Серпень 2022. Фото: Arslon Xudosi

РПГ-32

РПГ-32 – багаторазовий гранатомет, який відрізняється від класичних і звичних російських РПГ такого ж класу. Пусковий пристрій являє собою компактний вузол, на якому монтуються оптичні прилади та ударно-спусковий механізм. До нього ж приєднуються і спеціальні картриджі з боєприпасами.

РПГ32 “Nashshab”

Такий варіант дозволяє використовувати реактивні гранати різного калібру – наприклад 72,5 мм або 105 мм. Це дозволяє в залежності від поставленого завдання або обставин, що склалися вибрати необхідний боєкомплект гранатомета. У комплект РПГ-32 можуть входити два види пострілів: протитанковий кумулятивний ПГ-32В і термобаричний ТБГ-32В. Контейнер з гранатою термобаричного спорядження додатково маркується однією або двома смугами помаранчевого кольору.

105-мм постріл ПГ-32В за своєю конструкцією та характеристиками ідентичний РПГ-27 або ПГ-7ВР, а ТБГ-32В такого ж калібру є аналогом РШГ-1 або ТБГ-7В. У меншому калібрі такі постріли можуть замінити РПГ-26 і РШГ-2. По суті, модульний гранатометний комплекс РПГ-32 об’єднав чотири види штатних боєприпасів ближнього бою з можливістю вибору будь-якого з них.

РПГ32 «Хашим» у бойовому положенні та гранати для нього ПГ-32В (протитанкова) та ТБГ-32В (термобарична) у польотному положенні

Для прицілювання гранатомет комплектується штатним денним прицілом 1П81, який має можливість внесення поправок в залежності від типу пострілу і температури навколишнього середовища. При транспортуванні та укладанні приціл 1П81 може зберігатися всередині пускового пристрою 6Г40. Самий пусковий пристрій здатний витримати близько 200 пострілів будь-яким типом гранат.

Військова допомога Гранатомет ЗСУ Йорданія Україна