fbpx
Військові з України закінчили курси гірської підготовки в Грузії

Військові з України закінчили курси гірської підготовки в Грузії

Грузія ЗСУ Кавказ навчання Співпраця Україна

Військові з України закінчили курси у Сачхерській школі гірської підготовки імені полковника Бесика Кутателадзе в Грузії.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони Грузії.

Курс тривав чотири тижні в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру».

У ньому взяли участь 17 грузинських, українських та чеських військовослужбовців.

Разом з ними тренувались 37 курсантів Академії національної оборони Грузії імені Давіда Агмашенебелі, що пройшли базовий літній курс протягом трьох тижнів.

Під час гірських тренувань також вивчали правила вибору та використання обладнання, правила безпеки, необхідні при русі по гірській місцевості, а також організацію порятунку та евакуації поранених під час руху в горах.

Альпіністська підготовка у 128-й гірсько-штурмовій бригаді ЗСУ

Відправка українських армійців на підготовку до Грузії є результатом домовленостей між тодішнім Головнокомандувачем ЗСУ Русланом Хомчаком та Командувачем Сил оборони Грузії генерал-майором Георгієм Матіашвілі.

Такої домовленості вони досягли за результатами двох засідань Військового комітету НАТО, в яких брали участь на початку року.

Досягнуто домовленостей щодо підготовки українських вояків на курсах у Спільному центрі підготовки НАТО-Грузія на військовій базі «Крцанісі» та у Школі гірської підготовки Сил оборони Грузії”, – повідомила пресслужба Генштабу ЗСУ.

Довідка з Вікіпедії про грузинський тренувальний центр:


Сачхерська школа гірської підготовки — тренувальний центр з гірської підготовки у Грузії, розташований біля міста Сачхере у західній частині країни. Заснований 14 серпня 2006 року, використовується Командуванням бойової підготовки Об’єднаного штабу Збройних сил Грузії.

Сачхерська школа гірської підготовки була створена на базі 16-го Гірського батальйону, попередник якого, Сачхерський батальйон, був однією з перших частин Національної гвардії створених у Грузії під час боротьби за незалежність від Радянського Союзу у 1991 році. Засновник та командир батальйону, Віссаріон Кутателадзе, відігравав важливу роль у грузинській громадянській війні і був убитий у сутичці з російськими загонами у Ґорі у червні 1992 року.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Грузія ЗСУ Кавказ навчання Співпраця Україна