fbpx
Військові застосовують спеціальні приціли для збиття “шахедів”

Військові застосовують спеціальні приціли для збиття “шахедів”

Війна з Росією Модернізація ППО та ПРО Україна

Українські мобільні вогневі групи протиповітряної оборони застосовують цифрові приціли для донаведення на ціль.

Відео з кадрами застосування нового обладнання оприлюднило Повітряне командування “Південь”.

Для посилення протиповітряної оборони та зменшення навантаження на ракетні підрозділи в українській армії вже тривалий час використовуються мобільні вогневі групи на позашляховиках, що збивають тихоходні ударні безпілотники типу Shahed.

Основним засобом ураження в цих групах виступають великокаліберні кулемети, що працюють по наведенню з тепловізійних прицілів та потужних прожекторів, які підсвічують цілі у нічному небі.

Ефективність таких підрозділів розкривається не у повній мірі через ручне наведення на ціль стрільцем, що пов’язане з частими помилками та промахами.

Втім, схоже, ця проблема вже вирішується впровадженням спеціальних цифрових прицілів.

На опублікованих Повітряним командування “Південь” кадрах можна побачити процес автоматичного захоплення цілі у прицілі тепловізійної камери.

Такий застосунок має допомогти стрільцю швидше виявити малопомітний об’єкт та швидше навестись на нього, що надзвичайно важливо, адже ціль може знаходитись у зоні ураження лічені секунди.

Невідомо, чи здатний зазначений прицільний комплекс вносити поправки для ведення вогню по рухомим цілям.

Окрім кулеметів у складі вогневих груп нерідко застосовуються і переносні зенітні ракетні комплекси радянського та західного зразка.

Для застосування проти повітряних цілей у темну пору доби українські волонтери дооснащують пускові установки ПЗРК тепловізійними прицілами.

Український військовий та ПЗРК "Срела-2" оснащений тепловізійним прицілом. Фото: Повітряне командування "Південь".

Так, фонд Притули придбав 100 тепловізорів Guide tk 431, котрими будуть укомплектовані 100 ПЗРК “Игла”. Приціли та кріплення для них було передано військовим частинам ВМСУ та підрозділам ППО Повітряного командування “Південь”.

Війна з Росією Модернізація ППО та ПРО Україна