fbpx
Військові зробили з пускового блоку ракет Hydra 70 наземну РСЗВ

Військові зробили з пускового блоку ракет Hydra 70 наземну РСЗВ

Авіаційне озброєння Артилерія Війна з Росією ЗСУ РСЗВ Україна

Українські військові зробили з авіаційного пускового блоку LAU-131 некерованих американських ракет Hydra 70 імпровізовану наземну реактивну систему залпового вогню.

Відео застосування такої РСЗВ Силами оборони України опублікували у соцмережах.

Пусковий блок ракет військові встановили в кормову частину позашляховика.

Початково пусковий блоки LAU-131 призначений для оснащення бойових літаків та ударних гелікоптерів.

Ці блоки мають по 7 пускових труб для пуску 70-мм некерованих ракет Hydra 70, які Україна отримує у межах військової допомоги від країн-партнерів.

Раніше пускові блоки для ракет Hydra 70 помічали на українських штурмовиках Су-25 та гелікоптерів Ми-24 і Ми-8, які застосовують для ударів по російських наземних цілях на передовій.

Пуск цих американських ракет українські пілоти здійснюють у режимі кабрування: льотчик підлітаючи до лінії зіткнення задирає ніс літака або гелікоптера вгору та здійснює пуск, у такому випадку ракети летять по навісній траєкторії.

Про передачу Україні некерованого варіанту ракет Hydra 70 уряд США оголосив у травні 2023 року в пакеті допомоги на 300 мільйонів доларів.


Багатоплатформна ракета Hydra 70


Вже у середині літа 2023 року їх помітили у виконанні українськими військовими. Уперше ці ракети продемонстрували у відео, опублікованому в серпні 2023 року. На кадрах пілот завантажує авіаційну некеровану 70-мм ракету у 19-зарядну пускову установку M261. Блок встановлений на пілон переданого Чехією гелікоптера Ми-24В.

Тепер, судячи з нещодавно опублікованого відео, вирішили використовувати ці ракети з наземної реактивної системи залпового вогню, яка створена на базі однієї з версій авіаційного пускового блоку LAU-131.

Військові Сил оборони України також застосовують мобільні наземні комплекси з ракетами APKWS, які є керованим варіантом ракети Hydra 70.

Авіаційне озброєння Артилерія Війна з Росією ЗСУ РСЗВ Україна