fbpx
Військовозобов’язані з подвійним громадянством більше не можуть покинути територію України — посольство США

Військовозобов’язані з подвійним громадянством більше не можуть покинути територію України — посольство США

Війна з Росією США Україна

З першого червня військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років, які мають подвійне громадянство, не можуть покинути територію України.

Про це повідомляє посольство Сполучених Штатів у Києві.

Україна скасувала виняток «проживання за кордоном», який раніше дозволяв українським чоловікам залишати країну.

«Після цієї зміни американсько-українські подвійні громадяни, зокрема ті, хто проживає у Сполучених Штатах, більше не зможуть залишити країну», — йдеться в повідомленні.

Військовозобов’язані чоловіки навіть за наявності подвійного громадянства розглядатимуться виключно як громадяни України.

У посольстві США додали, що раніше особи з подвійним американсько-українським громадянством могли безперешкодно в’їжджати та виїжджати з України, якщо вони зняли з реєстрації своє місце проживання в Україні та зареєстрували його в США.

Також представництво зазначило, що ніяк не може вплинути на ситуацію, тому порадили уважно вивчити інформацію на сайті Держдепартаменту США, де зазначено всю необхідну інформацію для мандрівників з подвійним громадянством.

Облік військовозобов’язаних

Нагадаємо, що при виїзді за кордон інформацію про військовозобов’язаного перевіряють через реєстр «Оберіг».

Реєстр призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов’язаних (призовників/резервістів), а також для забезпечення військового обліку громадян України.

«Оберіг» містить інформацію з низки державних реєстрів, що спрощують роботу з обліку військовозобов’язаних громадян України та допоможуть зробити призов та мобілізацію ефективнішими.

Громадянин може перевірити інформацію, яка міститься у реєстрі «Оберіг» у застосунку «Резерв+», і за потреби оновити дані про себе.

Наразі застосунок «Резерв+» є найпростішим способом оновлення даних і вже доступний у 176 країнах.

Окрім України, застосунком найчастіше користуються у Польщі, Німеччині, Канаді, Сполучених Штатах та Чехії.

Війна з Росією США Україна