fbpx
Військовий літак США RC-135W проводить розвідку Донбасу

Військовий літак США RC-135W проводить розвідку Донбасу

Boeing RC-135 Авіація Донбас Розвідка США Україна Україна-США

У повітряному просторі України було помічено великий розвідувальний літак RC-135W Повітряних сил США.

Про це повідомляє Мілітарний.

11 грудня на онлайн-авіа мапі Flightradar показав себе з увімкненим транспондером розвідувальник літак США з реєстраційним номером 62-4134.

Розвідник вилетів зі сторони Великої Британії та попрямував до України. Літак залетів до України через Волинську область.

Літак-розвідник RC-135W ПС США над Україною. 11 грудня 2021

Далі розвідувальний літак RC-135W попрямував у бік Донбасу. Станом на 12 годину літак знаходиться над Запорізькою областю та вже провів розвідку Донецької області та районів окупованого Криму.

RC-135 – сімейство великих розвідувальних літаків, які використовуються Повітряні сили США та Британії для збору, обробки та передавання розвідувальної інформації.

За основу літака взято Boeing C-135 Stratolifter. Обладнання для літака виробляє General Dynamics, Lockheed, LTV, E-Systems, та L-3 Communications.

У 2005 році всі існуючі RC-135 пройшли значну модернізацію, яка включала заміну двигунів, навігаційного обладнання тощо.

Оператори розвідустаткування на борту Rivet Joint. Фото з відкритих джерел

Спочатку літаки RC-135 належали Стратегічному командуванню ВПС США, однак з 1992 вони підпорядковуються Бойовому командуванню ПС США.

Нагадаємо, у 2020 році американський літак-розвідник Boeing RC-135W проводив обліт неподалік узбережжя окупованого Криму, але до України не залітав.

Раніше у повітряному просторі України розвідку проводили безпілотні літальні апарати RQ-4B Global Hawk Повітряних сил США. У квітні 2021 року поблизу окупованого Росією українського Криму працювали одразу два стратегічних безпілотних літальних апарати RQ-4B Global Hawk.

Boeing RC-135 Авіація Донбас Розвідка США Україна Україна-США