fbpx
Військовим України передали відремонтовані зенітні установки “Шилка”

Військовим України передали відремонтовані зенітні установки “Шилка”

Бронетехніка ЗСУ ЗСУ-23-4 «Шилка» ППО та ПРО Україна Харківщина

Державне підприємство з Харківщини передало Сухопутним військам України партію відремонтованих ЗСУ-23-4М “Шилка”.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Державний концерн «Укроборонпром».

Роботами над ремонтом зенітних самохідних установок проводило державне підприємство «Балаклійський ремонтний завод».

«Підприємство вчасно та якісно виконало капітальний ремонт техніки», – розповідають у Державному концерні «Укроборонпром».

Кожен етап відновлення контролювався фахівцями Міністерства оборони. Після проведення полігонних випробувань техніку передано замовнику.

ЗСУ-23-4М “Шилка” України. Січень 2022. Фото: «Укроборонпром»

Як зазначає в.о. директора підприємства Олександр Попов, контракт виконано в рамках держоборонзамовлення у 2021 році, але частину робіт було розпочато за обігові кошти підприємства.

ЗСУ-23-4 «Шилка» – зенітна самохідна установка, призначена для безпосереднього протиповітряного захисту наземних військ, знищення повітряних цілей, що летять зі швидкістю до 450 м/с, на відстані до 2500 метрів та висоті до 1500 метрів, а також наземних цілей на відстані до 2000 метрів з місця, з короткої зупинки й в русі.

У 2020 році Міністерство оборони України замовило дві партії модернізованих зенітні артилерійські установки у версії 3СУ-23-4М-А1 «Шилка».

ЗСУ-23-4М “Шилка” України. Січень 2022. Фото: «Укроборонпром»

Модернізація

Модернізація 3СУ-23-4М-А1 була проведена Державним підприємством «Завод Арсенал» за власні обігові кошти та передбачає три варіанти модернізації:

  • Встановлення на зенітну артилерійську установку нової багатофункціональної радіолокаційної станції «Рокач-АС» замість наявної РЛС і заміну спеціалізованої аналогової обчислювальної системи на сучасну цифрову;
  • Другий варіант модернізації в додачу до нової РЛС передбачає оснащення «Шилки» ​​оптико-електронної системи, яка має у своєму складі тепловізійний і телевізійний канали, а також лазерний далекомір;
  • Третій варіант модернізації – модернізація зі встановленням зенітних керованих ракет ближнього радіуса дії.

«Рокач-АС» здатна працювати в режимах кругового огляду, пошуку та автосопровождения. РЛС впевнено виявляє і супроводжує навіть БПЛА з ефективною поверхнею розсіювання близько 0,01 кв.м на відстанях до 7 км. Новий радар значно перевершує можливості свого попередника.

Так, якщо сектор сканування старої РЛС був 15 градусів, а при супроводі ширина діаграми спрямованості була 1 градус, то в новому радарі огляд простору здійснюється вже одночасно в секторі 18 градусів як по азимуту, так і по куту місця.

Ця особливість дозволила вирішити важливу проблему, яка була пов’язана з функціонуванням попередньої штатної РЛС – тривалий час пошуку і виявлення цілей як по цілевказівки, так і в автономному режимі.

Бронетехніка ЗСУ ЗСУ-23-4 «Шилка» ППО та ПРО Україна Харківщина