fbpx
“Вільха” та “Нептун” відсутні у ДОЗі на 2020 рік

“Вільха” та “Нептун” відсутні у ДОЗі на 2020 рік

Вільха ДОЗ (Державне оборонне замовлення) Закупівлі ЗСУ ОПК РНБО Сергій Згурець

Головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов опублікував на своїй сторінці у Facebook інформацію, що у ДОЗі (Державному оборонному замовлені) відсутня закупівля вітчизняних ракетних систем “Вільха” та “Нептун”.

Відповідний документ сьогодні розглядає Рада Національної Безпеки та Оборони під головуванням президента України Володимира Зеленського, повідомляє Український мілітарний портал.

Юрій Бутусов розказав про відсутність закупівлі вже прийнятих на озброєння ракет до комплексу “Вільха”, а також фінансування програми розробки комплексу крилатих ракет “Нептун”.

Було написано наступне:

“Без таких засобів ракетна програма просто помре, і всі унікальні досягнення останніх років будуть поховані. Всі країни світу розвивають тактичне і оперативно тактичне ракетне озброєння, ракетні системи залпового вогню”, – прокоментував відсутність у ДОЗі коштів на вітчизняні ракетні комплекси “Вільха” та “Нептун”

Пуски Вільха-М 30 серпня 2019-го року

У відповідь на це Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express уточнив, що держава продовжить виділяти кошти на ці програми, але не через державне оборонне замовлення, а засобами державних гарантій.

“… помилка Міноборони складається у тому, що за незрозумілою мені причиною, фінансування “Нептуна” та “Вільха-М” було вирішено реалізувати не по лінії ДОЗу, а по лінії державних гарантій. Хоча у звичному випадку під держгарантії фінансувалась закупівля серійних виробів. Як ті ж БТР-4, “Стугна” чи “Корсар”, – написав Сергій Згурець

За словами експерта фінансування дослідно-конструкторської роботи “Нептун” під держгарантії ускладнить виконання цього проекту, оскільки там зовсім інша процедура виділення коштів, їх освоєня та звітності.

“Найбільш раціонально було б під держгарантії виділити засоби на підготовку виробництва для серійного виготовлення “Нептунів” та “Вільх”. Це було б значно раціональніше”, – підсумував Згурець.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Вільха ДОЗ (Державне оборонне замовлення) Закупівлі ЗСУ ОПК РНБО Сергій Згурець