fbpx
ВМС Греції пожертвували чергове судно забезпечення та підтримки

ВМС Греції пожертвували чергове судно забезпечення та підтримки

Балкани ВМС Греції Греція Європа Кораблі забезпечення Флот

Для потреб ВМС Греції було передано чергове судно забезпечення та підтримки AIAS.

Про це інформує Мілітарний.

Військово-морські сили Греції отримали чергове судно, яке було пожертвуване президентом Фонду Laskaridis Found Панагіотісом Ласкаридісом, повідомляє Πολεμικό Ναυτικό.

У п’ятницю, 20 серпня 2021 року, корабель загального забезпечення AIAS відплив на військово-морську базу Саламін.

Це третя пожертва такого типу, рівно через рік після доставки другого корабля загальної підтримки HERACLES до ВМС Греції та лише через двадцять місяців після першого переданого судна ATLAS I.

Судно загальної підтримки AIAS, це колишній PSV Wilson Atlantic (побудований у 2003 році), має широкий спектр можливостей для підтримки підрозділів ВМС, оперативного планування та реалізації багатотипних місій, а не лише залучення до логістики.

AIAS має довжину 83,3 м, водотоннажність 4426 тонн (повна 6900 тонн). Судно розвиває максимальну швидкість 16 вузлів та має велику вантажопідйомність на відкритій палубі.

Раніше стало відомо, що Греція домовляється з Нідерландами про купівлю тральщиків класу Alkmaar (Tripartite).

Морський тральщик Kallisto (M63)

Потреба швидко придбати морські тральщики для заміни застарілих кораблів на флоті виникла на фоні напруженості відносин з сусідньою Туреччиною.

У додаток до цього, у жовтні 2020 року один з наявних тральщиків Kallisto (M63) ВМС Греції було втрачено через зіткнення з торговим судном Maersk Launceston. Тоді внаслідок зіткнення двоє грецьких військових моряків було поранено.

Після втрати Kallisto (M63) у строю залишився ще один однотипний тральщик – HS Evropi (M62), а також два класу Osprey – HS Evniki (M61) та HS Kalypso (M64).

Kallisto (M63) та HS Evropi (M62) класу Hunt було побудовано у Великій Британії компанією Vosper Thornycroft, де спочатку вони служили у складі Королівського флоту, а 2000-х їх продали Греції.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Балкани ВМС Греції Греція Європа Кораблі забезпечення Флот