fbpx
ВМС Індії отримають п’ять кораблів забезпечення FSV

ВМС Індії отримають п’ять кораблів забезпечення FSV

ВМС Індії Індія Кораблі забезпечення Суднобудування Туреччина Флот

Індійська компанія Hindustan Shipyard Limited уклала з консорціумом п’яти турецьких суднобудівників контракт на проєктування і будівництво п’яти 45000-тонних кораблів забезпечення Fleet Support Vessel (FSV) для ВМС Індії.

Про це повідомляються в ЗМІ Індії.

Вартість контракту поки не розголошується, проте раніше повідомлялося, що вона може скласти близько 160 млрд. Рупій (2,1 млрд. Дол.).

Судна передбачається використовувати для поповнення запасів у морі та постачання авіаносної ударної групи.

Ухвалення суден забезпечення на озброєння ВМС Індії істотно розширить їх присутність в регіоні Індійського океану і дозволить підтримувати операції флоту в акваторії від Африки до Малаккської протоки.

Проєктне зображення запропонованого турецьким суднобудівним консорціумом ТAIS великого корабля комплексного постачання Fleet Support Vessel (FSV) для ВМС Індії

У квітні 2018 року уряд Індії опублікував повідомлення про зацікавленість, згідно з яким компанія Hindustan Shipyard Limited була названа підрядником будівництва п’яти суден забезпечення водотоннажністю близько 45000 т, потенційні партнери якої повинні забезпечити локалізацію на рівні не менше 30% на всіх етапах виконання контракту.

Проєкт було розпочато повторно, оскільки переговори про співпрацю з раніше обраним потенційним партнером південнокорейської Hyundai Heavy Industries (HHI) зайшли в глухий кут.

На початку жовтня 2018 року Hindustan Shipyard Limited направила новий запит про пропозиції з метою пошуку партнера для будівництва п’яти суден.

Індійська компанія Hindustan Shipyard Limited

Пропозиції трьох компаній відповідали вимогам, проте заявка групи TAIS (Туреччина) була визнана кращою.

Угода

У травні 2019 року HSL повідомила про готовність укласти угоду з групою TAIS (сформована Anadolu Shipyard, Istanbul Shipyard, Sedef Shipyard, Sefine Shipyard і Selah Shipyard) на спільне проєктування і будівництво кораблів забезпечення.

При цьому керівник HSL контрадмірал Л.В.Сарат Бабу (у відставці) заявив, що різка сталі для головного судна FSV може початися до кінця 2020 року, а ВМС Індії отримають цей корабель через чотири роки.

Чотири судна передбачалося передати з 10-місячним інтервалом. Проте, свої корективи в графік може внести пандемія коронавіруса COVID-19.

Планувалося, що контракт з TAIS буде підписаний влітку 2019 року, проте терміни були перенесені через погіршення дипломатичних відносин між Нью-Делі та Анкарою.

Причиною стала підтримка Туреччиною Ісламабаду, який виступив проти скасування Індією 5 серпня 2019 року особливого конституційного статусу штату Джамму і Кашмір.

Індійська компанія Hindustan Shipyard Limited

Представники органів безпеки Індії висловили стурбованість широким співробітництвом турецьких суднобудівних компаній з ВМС Пакистану. При цьому частина співробітників TAIS могла брати участь в реалізованих в інтересах Пакистану проєктах.

Таким чином, питання співпраці Індії з турецькими компаніями потребувала узгодження в Міністерстві оборони.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


ВМС Індії Індія Кораблі забезпечення Суднобудування Туреччина Флот