fbpx
ВМС отримали перший Мі-2МСБ

ВМС отримали перший Мі-2МСБ

10 МАБр Авіація ВМС України Закупівлі Ми-2 Морська авіація Україна Флот

ВМС ЗС України отримали для Морської авіаційної бригади перший гелікоптер Мі-2МСБ.

Про це повідомляє «Мілітарний».

Борт прибув на аеродром Кульбакине в Миколаєві наприкінці 2020 року.

Його призначення у бригаді – підготовка нових льотчиків та підтримка навичок у діючих авіаторів 10 морської авіаційної бригади.

Одна година польоту на Мі-2МСБ-В обходиться в 4–4,5 рази дешевше, ніж на Мі-8, котрі також є на озброєнні частини.

Мі-2МСБ-В модернізується на ТОВ «Вінницький авіаційний завод», найголовнішим «елементом» оновленої машини, є двигуни АІ-450М, що розроблені на ДП «Івченко-Прогрес» і виготовлено на АТ «Мотор Січ».

Мі-2 МСБ на аеродромі в Умані

Два таких агрегати прийшли на зміну двом розробленим іще на початку 1960 років «Клімов ГТД-350».

У січні 2021 року стало відомо, що Акціонерне товариство «Мотор Січ» створить морську версію гелікоптера Мі-2 на замовлення Міноборони України.

На ньому мають бути замінені всі аналогові системи на цифрові.

До 2023 року – створення вертольоту для корвета, що передбачає встановлення механізму складання лопастей, щоб він зміг розміститися у ангарі корабля. Передбачається його виконання у двох версіях – пошуково-рятувальній та протичовновій, – розказав заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк.

Гелікоптер Мі-2МСБ

Тобто на кінцевому етапі Міністерство оборони України ставить перед запорізьким підприємством завдання створення заміни для радянських гелікоптерів Ка-27.

Також на базі Мі-2 на АТ «Мотор Січ» розробляють цивільний гелікоптер МСБ-2 «Надія», де велика частина корпусних деталей замінена на композитні, а також нова трансмісія на основі головного редуктора ВР-442П розробки АТ «Мотор Січ».

10 МАБр Авіація ВМС України Закупівлі Ми-2 Морська авіація Україна Флот