fbpx
ВМС показали відремонтований МБАК «Нікополь»

ВМС показали відремонтований МБАК «Нікополь»

«Нікополь» (P176) ВМС України МБАК Україна Флот

Відремонтований МБАК «Нікополь» (Р176) повернувся до місця постійної дислокації та готовий до виконання бойових завдань.

Про це повідомляє Бриз МО України.

У листопаді 2019 року Росія повернула України малий броньований артилерійський катер розграбованим і катер потребував ремонтних робіт та відновлення систем.

На катері замінили зовнішню обшивку підводної частини, відремонтовано гвинто-рульові комплекси, протекторний захист, відновили донно-бортову арматуру та суднову систему.

Повністю замінена електросистема та електрообладнання, бо катер повернули без них.

МБАК «Нікополь» (Р176). Фото: Бриз МО

«Основна робота з ремонту – електрика, бо всі щити практично розграбовані та треба було відновлювати майже з нуля все. Двигуни, дизель-генератори поновили: залили масло, поміняли фільтри. Рульова машина – ми повністю все перебирали», – розповідає старший моторист-електрик МБАК «Нікополь» Андрій Оприско

Повідомляється, що особовий склад команди за цей час змінився.

З моряків, що були в російському полоні, служити на «Нікополі» залишився командир катеру Богдан Небилиця та члени екіпажу – Андрій Оприско і Сергій Цибізов.

Анлрій Оприско розповів, що катер був по-мародерськи розграбований повністю: електрична частина, двірні світильники відкручені, кабелі вирвані.

Зокрема, викрадена була і вся навігація. Тепер на «Нікополі» будуть встановлені нові системи, вже покращені.

МБАК після ремонту вже зробив кілька виходів у море: до Миколаєва, Очакова і вже днями повноцінно відновить свою роботу.

Нагадаємо, малий броньований артилерійський катер «Нікополь» захопили росіяни в районі Керченської протоки під час походу з Одеси до Маріуполя у листопаді 2018 роки. За рік, у листопаді 2019 року, Росія повернула Україні «Нікополь», разом із іншим броньованим катером та рейдовим буксиром, у понівечиному стані.

Наприкінці лютого 2020 року малий броньований артилерійський катер «Нікополь» разом із однотипним катером “Вишгород” зайшли на ремонт до Миколаївського суднобудівного заводу та в травні завершився ремонт МБАК «Нікополь».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Нікополь» (P176) ВМС України МБАК Україна Флот