fbpx
ВМС Польщі отримають рятувальне судно Ratownik

ВМС Польщі отримають рятувальне судно Ratownik

ВМС Польщі Польща Пошуково-рятувальні судна Світ Суднобудування Флот

Польща придбає для своїх ВМС рятувальне судно типу Ratownik.

Про це повідомляє Ukraine Military Pages.

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про затвердження міністерством документів щодо придбання судна.

Повідомляється, що затвердження нової документації відбулося після переговорів з президентом Анджеєм Дудою.

Очікується, що це відкриє шлях Інспекції з озброєння для початку процесу придбання судна, а потім, після доопрацювання проєкту, оформлення замовлення суднобудівній галузі

Нагадаємо, що корабель Ratownik мав будуватися, на основі угоди підписаної 28 грудня 2017 року, консорціумом у складі PGZ SA, PGZ Stocznia Wojenna, Судноремонтного заводу Nauta та Науково-дослідного центру морських технологій.

У квітні 2020 року програма «Рятувальник» була призупинена – Інспекція з питань озброєння не погодилась з пропозиціями виконавця щодо зміни дати та вартості договору.

На даний час ВМС Республіки Польща експлуатують два рятувальних судна проєкту 570 – OORP Piast і Lech. Обидва стали до строю понад 45 років тому.

Ratownik

Проєкт розроблений польською компанією MMC Ship Design & Marine Consulting Sp z o.o, має внутрішнє позначення MMC 887R, проте офіційне позначення проєкту – 570-II.

Проєкт 570-II ґрунтувався на тактичних та технічних вимогах сформульованих Інспекцією ВМС, досвіді будівництва цивільних суден PSV (платформа постачання) для офшорного ринку, проєктах реалізованих в країні та за кордоном. Початковою базою був проєкт MMC 887.

Приблизна водотоннажність судна 6000 тонн при довжині 95,85 м і ширині 18,8 м.

Над носовою частиною корпусу розміщується надбудова з високо розташованим навігаційним містком заскленим круговим способом, що забезпечує хорошу видимість області навколо судна, а також відкриту робочу палубу на кормі.

Ratownik буде мати посадковий майданчик для рятувального гелікоптера (SAR), здатний прийняти машини розміром Leonardo AW101, що у квітні 2019 року були замовлені для авіаційної бригади ВМС.

Мідель і корма будуть зайняті підйомними пристроями та робочою палубою, розташування яких можна адаптувати до потреб. Корабель отримає дизель-електричний блок живлення. Він буде складатися з генераторів MTU, які виробляють електроенергію для живлення двох гондольних двигунів, азимутального гвинта захованого в корпусі, та двох підрулюючих пристроїв компанії Schottel.

Крім економічної швидкості 14 вузлів, вони формуватимуть автоматичну високоточну динамічну систему позиціонування, особливо важливу для цього класу суден. Максимальна швидкість за проєктом 16 вузлів.

На рятувальне судно мають покладатися такі завдання:

 • надання допомоги та порятунку екіпажів пошкоджених підводних човнів;
 • проведення підводних робіт на різних глибинах, включаючи можливість проведення насичених занурень;
 • розвідка та підняття затонулої військової техніки;
 • гасіння пожеж на суднах;
 • проведення дезактивації та дезінфекції при використанні зброї масового знищення.

Серед обладнання та спецзасобів передбачались:

 • водолазний комплекс для проведення робіт на великих глибинах (насичені занурення) та терапевтичної декомпресії врятованих членів екіпажу підводних човнів;
 • система підводного спостереження;
 • безпілотні підводні апарати (UUV);
 • підйомний пристрій з високою вантажопідйомністю та працездатністю;
 • системи пожежогасіння;
 • системи дезактивації та дезінфекції;
 • гелікоптерний посадковий майданчик;
 • медичний комплекс.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМС Польщі Польща Пошуково-рятувальні судна Світ Суднобудування Флот