fbpx
ВМС спише корабель «Вінниця» та два рейдових катери

ВМС спише корабель «Вінниця» та два рейдових катери

«Вінниця» (A206) ВМС України Списання кораблів Україна Флот

ВМС ЗС України спише корабель «Вінниця» (A206) та два рейдових катери – «Токмак» (A733) та ще один катер.

Про це повідомляє Мілітарний із посиланням на джерела у Міністерстві оборони України.

Урочиста церемонія спуску прапорів на цих кораблях має відбутися найближчим часом.

Списання колишнього корвету «Вінниця» планувалось ще до кінця 2013 року, але згодом плани змістили і після російської агресії у 2014 році, разом із окупацією Криму та захопленням 80% плавскладу ВМС ЗС України корабель залишався у бойовому складі флоту. Причиною намірів списання був вік корабля та його технічна несправність, зокрема там не працює більшість систем та озброєння, ремонту потребує як головна енергетична установка, так і більшість агрегатів, корпус корабля також у критичному стані.

Але після окупації Криму заговорили про його ремонт, у 2017 році корабель підняли у док судноремонтного заводу «Україна» де визначали технічну можливість для його ремонту.

Після майже 11 місяців перебування у сухому доці судноверфі «Україна» корвет «Вінниця» (проекту 1124П) Військово-морських Сил ЗС України виведений з доку, але ремонт на ньому так і не був проведений.

З того часу корабель був переведений у категорію навчальних та перебував у відстої в очікуванні рішення про списання.

Корабель «Вінниця» (попередня його назва у складі  ВМС ЗС України та Морської охорони – «Дніпро») був закладений 23.12.1975-го року на Зеленодоському СБЗ (заводський №775), спущений на воду 12.09.1976 року, у стрій ввійшов 31 грудня того ж року в 5-ту окрему Балаклавську бригаду прикордонних сторожових кораблів, де і служив до 1992-го року,  доки не перейшов  до Морських частин Держкомітету з охорони кордонів (нинішня Державна прикордонна служба).

Корвет «Вінниця» під час активної служби у складі ВМС ЗС України

В січні 1996-го року корабель було передано новоствореним ВМС України. Основними причинами передачі були відсутність достатньої кількості кораблів у ВМС та недоцільність утримання настільки потужного корабля у прикордонників.

В цей же час відбулася зміна назви з «Дніпра» на «Вінницю». 19 січня на кораблі піднято прапор ВМС України.

Дві інші одиниці списуються також через технічний стан, рейдовий водолазний катер «Токмак» попри проведений у 2016 році ремонт все ж залишався небоєздатним.

Рейдовий водолазний катер «Токмак» під час активної служби

У складі національного флоту він перебуває з 1997 року, був побудований на Соснівському суднобудівному заводі під ім’ям «РВК-1475» (заводський № 547) в 1983 році за проектом ПВ1415 (шифр «Фламінго») і увійшов до складу Чорноморського флоту, де за розподілом відійшов Україні.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


«Вінниця» (A206) ВМС України Списання кораблів Україна Флот