fbpx
ВМС України долучаться до міжнародних навчань «Дайв-2021»

ВМС України долучаться до міжнародних навчань «Дайв-2021»

Болгарія ВМС України Грузія Європа навчання Румунія США Україна Чорне море

Українські ВМС візьмуть участь у багатонаціональному навчанні «Дайв-2021».

Про це повідомляє АрміяInform.

В Одесі відбулась початкова та головна конференція (об’єднаний захід) з планування багатонаціонального протимінного водолазного навчання «Дайв-2021». Захід тривав у форматі онлайн-зустрічі. Під час конференції учасниками було обговорено загальну концепцію навчань і попередній склад сил та засобів, що планується залучити від держав-учасниць.

Нині свою участь у навчанні підтвердили п’ять країн: Румунія, Грузія, Болгарія, США та Україна. Загалом серія навчань «Дайв» проводиться з 2011 року. Раніше Україна брала у ньому участь лише як спостерігач.

Цього року  сили та засоби ВМС ЗС України вже братимуть безпосередню  участь у навчанні «Дайв-2021». Зокрема, сплановано участь пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» та зведеного водолазного підрозділу у складі до 30 осіб.

Водолази на воді

Ключовим моментом навчання стане обмін досвідом у здійсненні водолазних спусків для пошуку й знешкодження вибухонебезпечних предметів під водою, а також щодо підривних та інших підводних робіт. Тому маємо чудову нагоду покращити вишкіл наших водолазів, − розповіла учасниця конференції від Командування ВМС ЗС України капітан-лейтенант Оксана Сторожук.

Проведення навчання «Дайв-2021» заплановано на серпень цього року в місті Констанца, Румунія.

Нагадуємо, що на початку лютого, українська катерна група та морська авіація ВМС ЗС України провели спільні навчання типу PASSEX з кораблями ВМФ США.

З боку надводних сил Військово-Морських Сил ЗС України до тренувань залучили один патрульний катер типу Island та два малі броньовані артилерійські катери – «Нікополь» та «Костопіль».

Патрульний катер типу Island та два малі броньовані артилерійські катери ВМС ЗС України на тренуваннях типу PASSEX

Від Сполучених Штатів у маневрах брав участь корабель комплексного забезпечення USNS Laramie (T-AO 203) та ракетний есмінець USS Porter (DDG 78) класу Arleigh Burke.

Повітряна компонента складалася з гелікоптера Мі-14 Морської авіації ВМС ЗС України.

Спільні операції кораблів сприяють подальшому зміцненню оперативної сумісності та демонструють рішучість щодо миру та безпеки Чорного моря.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Болгарія ВМС України Грузія Європа навчання Румунія США Україна Чорне море